İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

10 kilometrelik kuyruk oluştu…

Cilvegözü Sınır Kapısı’nda Tır şoförlerinin çilesi bitmiyor. Dün akşam saatlerinden itibaren sınır kapısında yaşanan yığılma halen aşılamadı. Gümrük sistemlerinde genel olarak meydana gelen hata Cilvegözü Sınır Kapısı’nda yaklaşık 10 kilometrelik kuyruk oluşturdu.
 
 
Alınan bilgiye göre Cilvegözü Sınır Kapısı’nda kullanılan sistemin hata vermesi nedeniyle Arap ülkelerinden bu sınırı kullanarak Hatay’dan Türkiye’ye geçmek isteyen araçlar kontaklarını yaklaşık 18 saattir açamadı.
 
 
Tampon bölgede neden bekledikleri hakkında bir bilgileri olmadığını telefon aracılığıyla bildiren şoförler yetkililerin bir an önce bu sorunu çözüme kavuşturmalarını istediler. Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler ise sınır kapısında kullanılan sistemin hata vermesi nedeniyle sınırda araçların bekletildiğini doğruladı.
 
 
Sistemdeki genel arızanın giderilmesi için çalışmalarını hızlandırdıklarını kaydeden Güler, “Genel bir arızanın söz konusu olduğu doğrudur. Ama kısa süre içerisinde sistemdeki hatayı gidermeye çalışıyoruz.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir