İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

1946 ruhunu yaşatacağız…

Doğruyol Partisi ile Anavatan Partisi’ nin birleşmesiyle kurulan Demokrat Parti Hatay ıl Başkanı Yahya Bulgurcu, bu birleşmeyle halkın özlemlerini gerçekleştirdiklerini söyledi.
 

Anavatan Partisi’ nin Hatay il binasına yerleşen demokrat Parti Hatay ıl örgütü, adeta gövde gösterisinde bulunarak, her zaman erken seçime hazır oldukları mesajını verdiler.Eski Milletvekilleri Dr. A. Kadir Akgöl ile Bestami Teke’ yle birçok partilinin katıldığı toplantıda konuşan ıl Başkanı Yahya Bulgurcu, 7 Ocak’ ta Türkiye’ deki demokrasinin kapılarının açıldığı gün olduğu için toplantıyı aynı tarihte düzenlediklerine dikkat çekti.
 

Türkiye’ de bugün ne yapılmışsa, hepsinin Demokrat Parti’ nin 10 yıllık iktidarında gerçekleştirildiğini iddia eden ıl Başkanı Yahya Bulgurcu, AKP hükümetini sert bir dille eleştirdi. Anavatan’ la birleşerek Demokrat Parti çatısı altında tek vücut olarak bir çatı altında ve halkın özlediği merkez sağı yeniden canlandırmak için yola çıktıklarına dikkat çeken Yahya Bulgurcu, ‘1946 ruhunu yaşatacağız. Bizim partimiz darbelerle iktidardan uzaklaştırıldıysa, halkın iradesiyle yeniden işbaşına geldi. Bugün Türkiye olağanüstü bir dönemden geçiyor.
 

Türkiye’ nin sahip olduğu ve bu iktidarın kelepir fiyatına sattığı tüm tesisler Demokrat, Adalet ve Anavatan partileri dönemlerinde yapılmıştır” görüşünü savundu.7 Ocak’ ı tüm partilerin kutlaması gerektiğini dile getiren Başkan Bulgurcu, “Merkez sağ Türkiye için çok önemlidir. Merkez sağ Türkiye’ nin sigortasıdır. Türkiye’ nin birliğinin kuvvetlenmesi, merkez sağın iktidar olmasıyla gerçekleşir. Salih Uzun ve Hüsamettin Cindoruk iki partiyi birleştirerek halkın özlediği ve genel seçimde iktidara taşıyacağı merkez sağı yeniden bir çatı altına getirdiler. Merkez sağ yeniden canlanıp, Türkiye’nin içinde bulunduğu olağanüstü dönemden çıkarmak için iktidara talip olacaktır’ dedi.

 

Bu yüz kızartan bir tablodur…

 

AKP Hükümetinin icraatlarını sert bir dille eleştiren Demokrat Parti ıl Başkanı Yahya Bulgurcu, Türkiye’nin perişan olduğunu, milli birlik ve beraberliğinin tartışılır hale geldiğinin altını çizerken, “ ülkemiz sosyal, siyasal ve ekonomik yönden perişan durumda. Hükümet suni gündemler yaratarak ana meseleleri unutturmak istiyor. ışsizlik Türkiye’ de had safhada. Hatay’ da ise işsizlik çok daha üst noktadadır. Bu yüz kızartan bir tablodur” eleştirisinde bulundu.
 

 

 

Bu hükümet zamdan başka bir şey bilmiyor…

 

2009 yılının son saatlerinde hükümetin yaptığı zam yağmuruyla yeni yıla girildiğini açıklamasında yer veren Yahya Bulgurcu, ‘Bu hükümet zamdan başka bir şey bilmiyor. Yeni yıla saatler kala yapılan zamlar halkımızı daha da fakirleştirdi. özellikle 38 bin işçinin sokağa atıldığı bir ortamda her şeye zam yapılması demek, büyük bir zülüm demektir. Türkiye en pahalı mazotu ve benzini kullanıyor. Esnaf, çiftçi bu zamlardan dolayı üretim yapamaz hale geldi.” Dedi

 

 

Türk tütünü tarihe karışıyor…

Tekel işçilerinin sergiledikleri eylemleri desteklediklerini kaydeden Yahya Bulgurcu, devlet eliyle tütün üreticisinin öldürüldüğünü iddia etti.Turgut özal döneminde, 1986 yılında tütün fonu kurularak, yabancı tütünlerden alınan payın, Türk tütün üreticisine destek olarak dağıtıldığını, ancak AKP iktidarının bu fonu kaldırarak yabancı üreticinin desteklenmesine katkı sağladığını dile getiren Bulgurcu, “AKP Hükümeti IMF’nin baskısıyla tütün fonunu kaldırdı.  Demokrat Parti olsun, Adalet Partisi olsun, rahmetli Turgut özal’ ın dönemindeki Anavatan Partisi olsun, tütün üreticisi hep desteklenmiştir. şimdi ise, Türk tütün üreticisi yok edilerek, yabancı üreticiler destekleniyor ve dünyaca ünlü Türk tütünü tarihe karışıyor” tepkisinde bulundu.

 

 

 
Sokağa atılanlara sahip çıkacağız…

özelleştirme yapılırken Türkiye’ nin dünya bankasıyla anlaşma yaptığını, mağdur olan işçilere dağıtılmak üzere 450 milyon EURO kredi verildiğine parmak basan Bulgurcu, “ışten çıkarılacak işçiler için bu para verildi. Bu para kimlere peşkeş çekildi? Verilen bu para nereye gitti. Hükümetin yanlışları sayılamayacak kadar çok.  Biz demokrat Parti olarak yeniden iktidara geldiğimizde, özelleştirilen, satılan tesisleri geri alıp, işlerine son verilen işçileri yeniden işlerine kavuşturacağız. Sokağa atılanlara sahip çıkacağız” vaadinde bulundu.

 

Türkiye’ yi kötü günlerinden kurtaralım…

Demokrat Parti Hatay ıl Başkanı Yahya Bulgurcu, Türkiye’ de kimlik üzerinden siyaset yapmanın bölücülere yakıştığını vurguladığı konuşmasında, “Bu çok yanlış bir tutum. Türk Bayrağı gölgesinde yaşamak bizler için onurdur. Türkiye’ de ürkütücü bir tablo var.  Biz vatandaşa ümit veriyoruz. Gelin hep birlikte, merkez sağ çatısı altında birleşip, Türkiye’ yi bulunduğu kötü günlerinden kurtaralım” çağrısında bulundu. Yahya Bulgurcu, Demokrat Parti Hatay il örgütü olarak, gençleriyle, kadın kollarıyla, partililerle dimdik ayakta olduklarını ve olası erken genel seçimde iktidarın tek alternatifleri olduklarını da sözlerine ekledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir