İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2 ışletmeye Beyaz Bayrak

Saklı Ev ve Mert Kasap Kalite ve Hijyen Kriterlerini Yerine Getirerek Beyaz Bayrak Almaya Hak Kazandı
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada, belediyenin şehir içindeki lokantalar, fast-food restoranlar, kasaplar, pastaneler, kafeteryalar, ekmek-pide unlu malulü üretimi ve satış yapan yerler, kuaförler, güzellik salonları, hamamlar, saunalar, et-tavuk satış yerleri gibi işletmeleri temizlik, hijyen, gıda ve sağlık kurallarına özendirmek, bu konuda işletme sahiplerini teşvik etmek amacıyla başlatılan ‘Beyaz Bayrak Projesi’ kapsamında yasal kriterleri yerine getiren iki işletmeye daha Beyaz Bayrak Belgesi verildiği belirtildi.
 
 
 
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş esnafı ‘Beyaz Bayrak’ uygulaması ile kaliteli ve ayrıcalıklı hizmete teşvik etmeyi amaçladıklarını kaydetti. Belediye Başkanı Savaş’ın katılım gösterdiği törenle, Zabıta Müdürlüğü’ne yapılan başvuru sonucu yönetmelikle belirlenen kriterleri yerine getiren ve belge almaya hak kazanan 10 işletmeye daha önce Beyaz Bayrak ve plaketleri verildiği hatırlatılırken, aynı proje kapsamında, belirlenen kriterleri yerine getiren iki işletmeye daha Beyaz Bayrak ve plaketleri Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş tarafından sunulduğu ifade edildi. 
 
 
 
Törene Belediye Başkanı Savaş’ın yanı sıra, Antakya Lokantacılar, Kahveciler ve Otelciler Derneği Başkanı Mahmut Kersioğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Halil ıbrahim Yelkaya,  Belediye Zabıta Müdürü Recep Asıl katılım gösterdi.
 
 
 
Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü koordinesinde yürütülen ‘Beyaz Bayrak’ uygulamasına hak kazanan Antakya Saklı Ev ve Mert Kasap adlı işletmelere ayrı ayrı Beyaz Bayrak belgesi ve plaketlerini sunan Belediye Başkanı Savaş, bu belgenin Antakya Belediyesi sınırları içinde insan sağlığına, tüketici haklarına saygı gösteren nitelikli, kaliteli hizmet üreten ve temiz iş yerlerine verilen değerin belgesi olduğunu bir kez daha vurguladı. 
 
 
 
Belediye Başkanı Savaş, Beyaz Bayrak Belgesi almak için esnaf temsilcilerinin Zabıta Müdürlüğü’ne başvurabileceğini veya www.antakya.bel.tr internet adresinde mevcut bulunan başvuru formunu doldurabileceklerini ifade ederken, Beyaz Bayrak Belgesi almaya hak kazanan işletmeleri belediyenin resmi web sitesi olan www.antakya.bel.tr’de yayınlayarak herkese ilan ettiklerini belirtti. Savaş, Beyaz Bayrak uygulaması gibi projelerle bu tür girişimleri destekleyerek şehrin hizmet kalite çıtasının en üst seviyeye doğru hızla ve emin adımlarla ilerlediğini vurgularken projeye desteklerinden ötürü Lokantacılar, Kahveciler ve Otelciler Odası Başkanı Mahmut Kersioğlu’na ve esnaf temsilcilerine teşekkür ettiğini ifade etti.
 
 
 
Yönetmelikle belirlenen kriterleri yerine getirerek Beyaz Bayrak belgesi almaya hak kazanan, Kurtuluş Caddesi Döner Sokak No:5-7’de faaliyet gösteren Sinan Seyfettinoğlu’nun sahipliğini yaptığı Saklı Ev’de işletme Müdürü ıbrahim Serhan Atahan, ürgenpaşa Mahallesi Ekinci Yolu No: 135’te faaliyet gösteren Mert Kasap işletme sahibi Bilal ve Hilmi Kara kardeşler, uygulama nedeniyle Belediye Başkanı Savaş’a teşekkür ettiler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir