İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

20 Kursiyer Sertifika Aldı…

ışKUR Hatay ıl Müdürlüğü Kurumsal Kapasite Geliştirme Eğitimi Sertifika Töreni 27.08.2010 Cuma günü saat 14.00’te Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz’in katılımıyla gerçekleştirildi. ışKUR Hatay ıl Müdürlüğü’nün toplantı salonunda gerçekleştirilen törene, ıl Milli Eğitim Müdürü şenol Genç ve DOğAKA(Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı) Genel Sekreteri Erdoğan Serdengeçti de katıldı.
        Kurumsal kapasitelerin geliştirilmesi, daha iyi hizmet sunulması ve Hatay ilimizin AB hibelerinden yararlanma kapasitesinin arttırılması amacıyla yürütülen proje kapsamında verilen eğitimlerin tamamlanmasının ardından düzenlenen sertifika töreninin açılışında bir konuşma yapan ışKUR ıl Müdürü Ahmet Bulanık; “ışKUR olarak bir proje hazırladık ve DOğAKA’ya sunduk. Projemiz, ajansımızın uzmanları tarafından incelenerek kabul edildi ve böylece hayata geçmiş oldu. Bilindiği gibi, kadın ve genç istihdamın güçlendirilmesi konularında AB projelerimizin uygulama zamanına geldik. Dolayısıyla bu zaman dilimine girmeden önce kendi kurumsal kapasitemizin geliştirilmesi, bu projelerin izlenmesi ve yürütülmesi konularında personelimizi yetiştirmek için bu projeyi hayata geçirdik. Uzman arkadaşlarımız, proje izlenmesi, proje döngüsü, projenin yönetilmesi ve proje hazırlama teknikleri konularında katılımcılarımıza eğitim verdiler. On günlük eğitim bugün tamamlandı.” dedi.
        Açılış konuşmasının ardından, verdikleri eğitim hakkında açıklamalarda bulunan proje hazırlama uzmanı Mustafa Aydın, interaktif bir eğitim verdiklerini belirterek, bir projenin hedefine ulaşması için neler yapılması gerektiğini basamak basamak aktarmaya çalıştıklarını ifade etti.
        Eğitim almış olan personeller, eğitim hakkındaki düşüncelerini aktarırken, verilen eğitim sonrasında proje hazırlama konusunda zihinlerinde var olan engelleri aştıklarını ve kendilerine bu konuda çok daha fazla güven duyduklarını ifade ettiler.
 
 
        Yapılan konuşmaların ardından bir değerlendirme yapan Vali Lekesiz, her şeyin insan unsuruna dayandığına vurgu yaptığı konuşmasında;
 
        “Bir ülkenin âbâd olması, insan kaynaklarının iyi yetişmesine bağlıdır. Hatay’ımızda tarımıyla, ticaretiyle, iklimiyle her türlü potansiyel var. Yetişmiş insan kaynaklarımız olmaz ise, bu potansiyeli nasıl değerlendirebiliriz? Zenginliğe, mal ve hizmete nasıl dönüştürebiliriz? Hiç şüphesiz bu potansiyel, yetişmiş insan kaynakları ile değerlendirilebilir. Dünyaya baktığımızda da bir ülkenin gelişiminin nitelikli insan gücüne bağlı olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla insana yapılan yatırım her zaman doğru ve geleceğe yapılan yatırımdır.
 
        ınsan kaynaklarını iyi yetiştirmiş olanlar, ulusal ve uluslararası fonlardan çok daha iyi yararlanmaktadır. Hatay ili olarak, bu kaynaktan azami düzeyde yararlanabilmek için, tüm ilçelerimizde de olmak üzere, AB projeleri hazırlama bürosu kurduk. Bir senede ortalama 190 proje hazırlandı. Bu projelerden henüz sonuçlanmayanlar da olmakla birlikte, şu ana kadar 39 tanesi kabul edilmiş durumdadır.” dedi.
 
        Birlik beraberlik içerisinde çalışmanın önemine de vurgu yapan Vali Lekesiz, yapmış olduğu son değerlendirmede;
 
        “Birlik beraberlik içerisinde planlı, programlı, disiplinli ve kararlı olarak çalışırsak ortaya çok iyi çalışmalar çıkıyor. ılimizde yüzlerce proje potansiyeli var. ınanıyorum ki 3-4 yıl gibi çok kısa süre içerisinde ilimiz, proje hazırlama kapasitesi açısından da müşiş bir dinamizmin içerisine girecektir. Yeter ki bizler birlik ve beraberlik içerisinde, kararlı bir şekilde çalışalım ve insana yapılan yatırımı önemseyelim.
 
        Sizlere bu eğitimi veren değerli hocalarımıza ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum.” dedi. Hatay Valiliği, Antakya Belediyesi, ışKUR ıl Müdürlüğü ve Ticaret ve Sanayi Odası temsilcilerinden oluşan toplam 20 kursiyere sertifikalarının Vali Lekesiz tarafından verilmesinin ardından tören sona erdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir