İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

23 Nisan Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı…

Antakya’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinlikler kapsamında Hatay Valisi Nusret Miroğlu, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Hatay Garnizon Komutanı Piyade Kıdemli Albay Recep Orhan Bakırcı, Atatürk Anıtına çelenk sundu.
 
 Saygı duruşu ve ıstiklal Marşının okunmasının ardından Vali Miroğlu, anıt şeref defterini imzaladı. Vali Miroğlu ve protokol üyeleri daha sonra törenlerin yapıldığı Atatürk Stadı’nda öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladı.
 
 ıl Milli Eğitim Müdürü şenol Genç, burada düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin ilkelerine her zaman sahip çıkılması, bunun için de çocuklara, yüklendikleri emanetin büyüklüğünü bugünden öğretmek gerektiğini söyledi.
 
 Dün olduğu gibi bugün de Cumhuriyetin temel değerlerine, milletin bütünlüğüne yönelik saldırıların olduğunu ifade eden Genç, gelecek nesillerin her zaman uyanık ve düşmanca saldırılara karşı hazırlıklı olması gerektiğini kaydetti.
 
 Bu bayramın anlam ve öneminin çok büyük olduğuna dikkati çeken Genç, “Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, bu bayramı çocuklara armağan etti. Atatürk’ün bize bıraktığı değerlere en iyi şekilde sahip çıkmalıyız.
 
 Bunun için çocuklarımıza bu devletin kurulmasında ne gibi mücadeleler verildiğini çok iyi anlatmalıyız” diye konuştu. Konuşmaların ardından bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilerek, resmi geçiş töreni yapıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir