İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

234 nakliye firması var…

Antakya şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Fatih Yılmaz, sektörün ekonomik krizin etkisinde olduğunu belirterek, destekleme için öncelikle öTV’siz akaryakıt uygulamasına gidilmesi gerektiğini bildirdi.
 
Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (HESOB) Başkan vekili, Antakya şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Fatih Yılmaz, yaptığı açıklamada, 30 Ocak’ta yapılan genel kurulda görevi devraldığını belirterek, genç olmasına rağmen liseyi bitirdikten sonra sektörde çalıştığı için sorunları yakından bildiğini kaydetti.
 
Milletvekili seçilen babası ızzettin Yılmaz’ın da öncesinde oda başkanlığını yaptığını hatırlatan Fatih Yılmaz, ”Zor bir görevi üstlendiğimin farkındayım. Babamdan aldığım bayrağı daha yukarılara taşımak için çaba göstereceğim. ınsanların beklentisine en iyi şekilde cevap verme gayretindeyim” dedi.
 
Hatay’da 234 nakliye firması var…
 
Hatay’da 234 nakliye firmasının bulunduğunu, 6 bin 350 çekici, 7 bin 679 yarı römork, 4 bin kamyon ile kooperatifler bünyesindeki 1375 minibüsün hizmet verdiğini ifade eden Yılmaz, taşımacılık sektörünün vergi, SGK primleri, TIR karne ücretleri gibi konularda düzenleme yapılarak rahatlatılması gerektiğini kaydetti.
 
Yılmaz, küresel ekonomik krizden dolayı ihracat ve işalattaki düşüşün kendilerini doğrudan ilgilendirdiğini anlatarak, ”Ekonomik kriz sektörümüze de yansıdı, öTV’siz akaryakıt uygulaması şoför esnafı için vakit geçirilmeksizin uygulanmalı. Lojistik ve taşımacılığın gelişmesi için kamu ve özel sektöre sorumluluk düşüyor.
 
Maliyetlerin düşürülmesinden uluslararası rekabette avantajlar elde etmeye ve istihdama katkıya kadar geniş bir alanda planlama yapılmalı, özel sektör ile kurumlar arası işbirliği gerçekleştirilmelidir” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir