İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

25 Kasım’ da Hayat Duracak…

KESK ve DıSK Heyeti HAMOK’ u ziyaret etti. Görüşmelerde KESK’ in 25 Kasım’da yapacağı “Bir Günlük Uyarı Grevi” konuşuldu. Grev’e destek istendi. KESK ve DıSK Heyeti “Uyarı Grevi “ yapmalarının nedenlerini anlatarak Hatay Meslek Odalar Temsilcilerinde 25 Kasım Günü Grev’e destek talep etti. ,
HAMOK Temsilcileri de gelinen ortamda bütün iş kollarında sorunların yumak olduğunu. Meslek gruplarının da birçok sorun ile karşı karşıya kaldığını belirterek 25 Kasım Günü kendilerinin de Uyarı Grev’ ini desteklediklerini ayrıca bu Grev’in geniş katılımlı bir Grev olacağını, Kamu Sen ve KESK’ in aynı tarihte Grev yapıyor olması, TTB, TMMOB, DıSK,’in bu Greve katılmaları TüRK-ış in de Grevi desteklediğini açıklamasının önemli olduğunu belirtti. KESK Dönem sözcüsü Servet Kavukoğlu da yaptığı açıklamada, Kamu çalışanlarının yoksulluk sınırının altında yaşadığını, birçok çalışanın açlık sınırının altında bir ücret aldığını belirtti.
Servet Kavukoğlu, AKP Hükümetinin sırtını çalışanlara dönüp ıMF ve Dünya Bankası’nın programlarını uygulayarak çalışanları inim inim inlettiğini söyledi. KESK’ in daha önce de defalarca ış Bırakma eylemleri gerçekleştirdiğini ve ilki Kamu çalışanları sendika kuramaz denilen 1994 yılı 20 Aralık günü olmak üzere taleplerini duyurmak amacı ile daha önce de hayatı durdurduklarını belirtti. Kamu çalışanlarının hem Anayasa hem de Uluslar Arası sözleşmelerden kaynaklı Grev Hakkı olduğunu belirterek Hükümetin seslerine kulak verip Kamu çalışanlarına Toplu Sözleşme ve Grev hakkını vermesi gerektiğini, ayrıca Krizin silindir gibi ezdiği çalışanların ekonomik ve demokratik haklarında iyileştirmeler yapılmasını vurguladı. Hem HAMOK hem KESK ve DıSK Temsilcileri hükümetin 25 Kasım’da çalışanların sesini duyarak talepler yönünde adımlar atmasını beklediklerini belirttiler. Toplantı HAMOK temsilcilerinin Grevin başarılı olması dileği ile son buldu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir