İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

3 Yeni Yaya Köprüsü Geliyor…

Antakya Belediye Meclisi Aralık ayı olağan toplantısını gerçekleştirmek üzere Belediye Meclis Salonunda bir araya geldi. Meclis gündem ve gündem dışı toplam 7 maddeyi görüşerek oybirliğiyle karara bağladı. Antakya Belediye Meclisi’nin Aralık ayı olağan toplantısındaki gündem maddeleri ımar Tadil Teklifleri, ımar Komisyon Raporları, Antakya Belediyesi’nin 5 yıllık imar programına 3 yaya köprüsünün ilave yapılması, Başkan Savaş’ın Tarihi Kentler Birliği’nce 13–17 Aralık tarihlerinde Fas’ın çeşitli kentlerinde yapılacak inceleme gezisine katılım göstermesi için yurt dışı görevlendirmesinin yapılması, Norm Kadro Yönetmeliği çerçevesinde yapılacak kadro iptali ve değişikliği, Konut Edindirme Yardımı (Key) hak edişi olan belediye personelinin ödemelerinin yapılması, 2009 Mali Yılı Bütçesinin bazı kalemlerine ödenek Aktarılması olarak belirlendi. 
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş; 2010 yılında Asi Nehri üzerine 3 yeni yaya köprüsü yapacaklarını, projenin hazırlıklarının sürdüğünü, yaya köprülerinin çelik konstürüksüyon özellikli olacağını ancak kentin tarihi dokusuna uygun giydirmeli olacağını belirtti. Asi Nehri üzerine inşa edilecek yaya köprülerinden bir tanesinin Nikah Salonu arkasından şehir Kulübü arasında, diğerinin ımam Hatip Lisesi arkasından Türkmenbaşı caddesine, son yaya köprüsünün ise Sümerler Mahallesi Sevgi Parkı ile Akdeniz Mahallesi’ni birbirine bağlayacak şekilde yapılacağını ifade etti.    
 
 Başkan Savaş Fas’a GidecekTarihi Kentler Birliği’nin davetlisi olan Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın 13-17 Aralık 2009 tarihlerinde il dışında olacağı ifade edildi. Adı geçen tarihler arasında Başkan Savaş’ın tüm masraflarının Tarihi Kentler Birliği tarafından karşılanacağı ve görevli sayılması Antakya Belediye Meclisi tarafından oy birliği tarafından kabul edildi. Ayrıca yine meclis gündeminde yer alan Norm Kadro Yönetmeliği çerçevesinde yapılacak olan kadro iptali ve değişikliği, konut edindirme yardımı ve 2009 Mali yılı bütçesinin harcama kalemindeki ödeneğin yılsonuna kadar masrafları karşılayamayacağından Genel Kamu Hizmetlerine ödenek aktarılması Meclisin oy birliği ile kabul edildi. Antakya Belediye Meclisi Aralık ayı ikinci toplantısını gerçekleştirmek üzere 8 Aralık 2009 Salı günü saat 14.00’de biraraya gelecek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.