İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

30 Ağustos kutlaması Savaş’tan…

Vatandaşların Zafer bayramını kutlayan ve bir mesaj yayınlayan Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Büyük zafer’in üzerinden 87 yıl geçti.
 
Biz 87 yıl önceki heyecan ve coşkuyla Zafer bayramını kutluyor ve atalarımızın bağımsızlık tutkusuyla Atatürk’ün izinde ilerlemeye devam ediyoruz. ülkemizin bölünmez bütünlüğü için, milletimizin birlik ve beraberliği için, Ay-Yıldızlı bayrağımızın ebediyen dalgalanması ve memleketimizin kalkınması için, atalarımıza layık olmak için yılmadan çalışacağız.“ dedi. Başkan Savaş kutlama mesajında şöyle dedi.
 
“Ağustos ayı milletimiz için zaferler ayıdır. Anadolu’yu vatan edindiğimiz ‘Malazgirt Zaferi’, Türk-ıslam birliğini, huzuru ve barışı temin ettiğimiz ‘çaldıran Zaferi’ , bütün dünyaya huzur ve refahı, adalet ve barışı getiren ‘Mercidabık Zaferi’ ve bağımsızlığın kesin temin edildiği ‘Başkomutanlık Meydan Savaşı’ neticesinde kazanılan ‘Büyük Zafer’ bu aydadır. Bu ay bu sebeple bizim için oldukça önemlidir. Türk tarihi büyük zaferlerle doludur. Zor şartlarda büyük mücadeleler vererek elde edilen başarılar da Türk Milleti’nin bağımsızlık tutkusu, adaleti temin etme ülküsü kadar Türk komutanlarının büyük gayretleri ve askeri dehaları da önemli bir yer tutmaktadır.
 
Bu büyük komutanlardan biri de Mustafa Kemal Atatürk’tür. O yalnızca sıradan bir komutan değil, aynı zamanda dünyanın belki de bir daha hiç göremeyeceği kadar üstün kabiliyetli, ileri görüşlü yalnızca askeri alanda değil, gerek iktisadi alanda, gerek içtimai alan da keskin zekâsı, cesur tavrı ve kararlılığıyla dünyaya örnek bir liderdir. Biz bugün bu bayramı kutlayabiliyorsak bunu Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz.
 
Bu duygu ve düşüncelerle başta Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımızın “30 Ağustos Zafer Bayramı” nı kutluyorum.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir