İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

400 Yeni Patron

Reyhanlı ilçesinde mikrokredi sayesinde ev kadını 400 kişi kendi işini kurarak, kendi işinin patronu oldu
AA
Reyhanlı ilçesinde, mikrokredi alan 400 kadının kendi işini kurarak istihdama kazandırıldığı bildirildi.   
Mikrokredi Reyhanlı şube Sorumlusu Adnan Ateş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede 1 Nisan 2010 tarihinde mikrokredi programının hayata geçtiğini ve işini kurmak isteyen birçok kadının kredi imkanından yararlanmak için kendilerine başvurduğunu söyledi.   
Kadınlara, 500 ile bin 700 lira arasında kredi imkanı sağlandığını ifade eden Ateş, ayrıca yaptıkları işlerde başarılı olanlara da ayrıca girişimci kredisi imkanının sağlandığını kaydetti.   
Krediyi alabilmek için kadınların 5’er kişilik gruplar oluşturduğunu vurgulayan Ateş, grupların istekleri ve yapacakları projelere göre kredi seçeneklerinin sunulduğunu belirtti.   
Ev kadınlarının yerlerinde saymamaları ve aile ekonomisine katkı sağlamaları amacıyla çıktıkları yolda krde başvuru taleplerinin çok iyi olduğunu ifade eden Ateş, ”Reyhanlıda bize başvurarak kredi alan kadınlar, kuaför, dikiş nakış atölyesi, konfeksiyon mağazası ve ayakkabı dükkanı gibi işyerlerini açtılar.  ılçemizde mikrokredi sayesinde 400 ev kadını kendi işinin patronu oldu” diye konuştu.   
Kredilerin geri ödenmesinde sıkıntı yaşanmadığını belirten Ateş, bugüne kadar ilçede 400 kadına yaklaşık 300 bin lira civarında kredi verildiğini söyledi.   

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir