İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

51 Milyon TL Nereye Gitmiş…

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antakya Belediye Başkan adayı Mahmut Alpagot, Antakya Belediyesinin 51 milyon TL civarında borcu olduğunu söyleyerek; “son 5 yılda 350 milyon TL civarında bütçe yapıldı. Bu paranın 165 milyonu yatırımlara harcanmış bu parayla neler yapıldı? Bu para nereye gitmiş? Hangi yatırımı yapmışlar? açıklanması gerekir” dedi.
 
çeşitli Sivil Toplum kuruluşu ve mahalle gezilerinde kendisinin görevi bıraktığı 1987 yılından bu yana geçen 21 yılda Antakya’ya çivi çakılmadığını, Antakya’nın köy görünümünde kurtarılmadığını söyleyen MHP adayı Mahmut Alpagot, seçildiği taktirde yapacağı ilk işler arasında su fiyatını düşürerek engelliler, gaziler ile şehit ailelerine de “ücretsiz Su” verme kararı almak olacağını söyleyerek görevinin birinci yılda 5000 arsa üreterek uygun koşullarda dağıtılacağını ve gecekondulaşmanın önüne geçileceğini söyledi.
 
Antakya Belediyesinin genel bütçesinden yatırımlara % 52 civarında pay ayırdığını ve 5 yılda 165 milyon TL civarında yatırım harcaması yapıldığını ancak ortada hiçbir eser bulunmadığını söyleyen MHP adayı seçildiği takdirde 2. arıtmayı Asi üzerinde oluşturacaklarını ve beldelerden gelen kirliliğin önüne geçileceğini, mevcut arıtmanın teknolojiye uydurularak kokunun giderileceğini, çöp imha tesisi kurulacağını ve en önemlisi su isale hattının yenilenerek halen % 50 civarındaki su kaybının önüne geçileceğini sözlerine ekledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir