İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

6 Özürlü Vatandaşa Daha Akülü Araç…

çekmece Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (çEK-DER) ile Sakatlar Derneği Antakya şubesinin ortak çalışmaları, 6 özürlü vatandaşımıza daha akülü araç kazandırdı.
 
çEK-DER binası önünde yapılan törenle akülü araçlarına kavuşan özürlü vatandaşlar hem duygulandı hem de duygulandırdı. Daha önce sadece tekerlekli sandalyeye sahip olan özürlüler, karşılarında akülü araç görünce sevince boğuldular. Akülü araç dağıtım töreni sırasında kısa bir konuşma yaparak sevincini özürlülerle paylaşan çEK-DER Başkanı Kerim Gençoğlu, konuşmasının hemen başında Sakatlar Derneği Antakya şubesi Başkanı Sabit Köse ve yönetim kuruluna teşekkür ederek her türlü övgüye layık olduklarını dile getirdi. Filiz’in 7 yıllık özlemi bitti.
 
çekmece Beldesinde ikamet eden ve akülü araç ihtiyacı çeken özürlülere akülü araç sağlamak yolunda harcadıkları çabanın kendilerine ayrıca mutluluk verdiğini anlatan Gençoğlu, “Akülü araç ihtiyacı olan kardeşlerimizden Filiz 7 yıldır Antakya Parkına gitmek, belde ve şehir içinde dolaşmak istediğini ancak aracı olmadığı için bunu yapamadığını söyleyerek bizden bir akülü araç istemişti. Bunu sağlamaya çalışmak gibi diğer bütün çalışmalar insana mutluluk veriyor. Bu mutluluğu paylaşmak için derneğimize üye olunmasını ve çalışmalarımıza katkı verilmesini bekliyoruz” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir