İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

6 Saat Kurtarılmayı Beklemiş…

Kahramaraş’ta meydana gelen ve BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’yla birlikte 5 kişinin hayatını kaybettiği kaza sonrası Adana Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan rapor, BBP MKYK üyesi ve parti avukatı Kemal Yavuz tarafından açıklandı.
 
 
Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK üyesi ve parti Avukatı Kemal Yavuz, helikopter pilotu Kaya ıstektepe’nin otopsi raporunda herhangi bir zehirleme bulgusuna rastlanmadığını söyledi. Adana Adli Tıp Kurumu’ndan konuya ilişkin raporu aldıklarını kaydeden Yavuz, “Yine de kuşkularımız bitmiş değil. Henüz kaza demek için erken” dedi.
 
 
Yavuz,  ıHA muhabiri ısmail Güneş’in ise kazadan sonra 3-6 saat arasında donarak hayatını kaybettiğinin belilendiğini söyledi.
 
 
Yavuz, şöyle konuştu:
 
 
“Helikopterin üzerinde çok gelişmiş bir navigasyon aleti var. Bu alet, hem denizden yüksekliği veriyor, hem karadan yüksekliği veriyor, hem dağlara mesafeyi veren çok gelişmiş bir navigasyon. Dolayısıyla bu özellikleri bulunan bir helikopterin, böyle profesyonel bir pilot tarafından, çok rahatlıkla sisin içerisinde bu kaza gerçekleşmeden sevk ve idare edilebileceğini düşünüyorum. Buna rağmen kazanın gerçekleşmiş olmasını, yani dağa olan mesafeyi ölçen bir aletin bulunmasına rağmen bu kazanın gerçekleşmişolmasını anlayamıyorum. Bu bizi yeni soru işaretlerine bizi sevk ediyor. Var olan navigasyon cihazının çipinin Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından alındığını ve bunun incelemede olduğunu düşünüyoruz. çünkü bu yönlü bize bir açıklama yapılmadı. Biz bu açıklamanın tez elden yapılmasını, yol haritasının netleşmesini, helikopterin yol haritası, hızı ve yol bilgilerinin tamamının çarpma anına kadar çok net olarak bize verileceğini, adeta bunun bir kara kutu gibi değerlendirileceği düşüncesindeyiz.”
 
 
AJANSLAR

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.