İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

60 Kişiye ış ımkanı…

Antakya’ da ”Kent Ormanı ve Ağaçlandırma Yetiştirme Projesi”ni tamamlayan 60 kursiyere sertifikaları verildi. Belediye parkı oda tiyatrosu salonunda, Antakya Belediyesi, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve ışKUR ıl Müdürlüğü işbirliğiyle ”ışgücü Yetiştirme Projesi” kapsamında 6 aydan bu yana eğitim gören 60 işçi personele eğitim sertifikaları törenle dağıtıldı.
 
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, büyük sorunların birlikte çözüleceğini belirterek, kursu başarıyla tamamlayan eğitimcilerin iş bulma konusunda sıkıntı yaşamayacaklarını söyledi. Kursiyerlerin yarısını belediye bünyesine alabileceklerini ifade eden Savaş, ”Bu arkadaşlarımız düzgün ve düzenli hizmet etmeleri halinde daha kolay iş bulma şansına erecekler. Bu eğitimin çok yararlı olduğuna inanıyorum ve emeği geçenleri kutluyorum. Belediye olarak bu eğitimi başarıyla tamamlayandan yaralanacağız” diye konuştu.
 
ışKUR ıl Müdürü Ahmet Bulanık da sertifikasını alan kursiyerlerin kentin muhtelif yerlerinde ağaçlandırma ve çevre düzenlemesi çalışmalarında istihdam edilebileceklerini dile getirerek, ”Bu kurs sonunda 60 kişiye istihdam sağlanacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizim çalışmalarımız bununla da sınırlı değil. Antakya Belediyesi’nden tarihi eski Antakya Evleri’nin restorasyonu için atölye açılması talebinde bulunduk. Başkanımız da bu önerimize olumlu bakarak, yine bu atölyelerde uygulamalı olarak eğitim görecek işsizlere kurs açmayı düşünüyoruz” dedi.
 
ATSO Başkanı Hikmet çinçin ise ülkenin en önemli sorununun işsizlik olduğuna dikkati çekerek, ”Hatay’da bu rakamın yüzde 17’lerde olması düşündürücü. Bu tür faaliyetlerle hem işsizliğin önüne geçmek hem de işsizlere yeni istihdam sahaları açmayı planlıyoruz” dedi. Konuşmaların ardından ”Kent Ormanı ve Ağaçlandırma Yetiştirme Projesi”ni tamamlayan 60 kursiyere sertifikaları törenle verildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir