İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

87. yılını kutluyoruz

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Cumhuriyetin 87. yılına ulaşmanın coşkusu ve kıvancı içerisinde olduklarını belirtti. Belediye Başkanı Savaş, “Büyük milletimizin tarihteki en parlak başarılarından biri olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 87. yılını kutluyoruz. Bu büyük günde cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz. Cumhuriyet ezelden ebede akıp giden tarihimizde çok önemli bir aşamadır.
 
 
Tarihin şafağından beri varolan milletimizin tarih içindeki büyük yolculuğunun çok önemli bir anında ona yepyeni bir hayatiyet kazandıran, yepyeni ufuklar açan muhteşem bir olaydır. Cumhuriyet, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır. Cumhuriyetimiz mana ve gücünü, milletimizin ortak iradesiyle ve büyük bir imanla gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseri olmasından almaktadır. ınsanlık tarihi, milletlerin böylesine sarsılmaz bir ortak iradeyle kendi kaderlerini kendi elleriyle yazdıklarına çok nadir şahit olmuştur.
 
 
Milletimiz sevinçte, kederde, zor günde ortak kader anlayışına sahip çıkmıştır. Cumhuriyet eşitlik, özgürlük ve uygarlıktır. ınsanlık onurunu her şeyin üstünde tutmaktır. Cumhuriyetimizin en önemli özelliği, herkes tarafından benimsenmiş, kavranmış ve herkes tarafından kucaklanmış olmasıdır. Bu, cumhuriyetin ebediyete kadar varlığının en önemli güvencesidir. Ve milletimiz, bugün geldiğimiz noktadan daha ileri ufuklara ancak cumhuriyetle varabileceğinin bilincindedir. Bu anlamlı günde hep beraber el ele kenetlenelim. Bölünmez bütünlüğümüze, demokrasimize, cumhuriyetimizin bizlere kazandırdığı değerlere sahip çıkalım. Ortak amacımız; barıştır, birliktir ve beraberliktir, bölünmez bütünlüğümüzün muhafazasıdır.
 
 
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bugünlere kolay gelmediğini, atalarımızın bizlere emanet ettikleri bu topraklar uğruna yüz binlerce şehit ve gazi verildiğini unutmamalıyız. Bu düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, kahraman silah arkadaşlarına, milleti ve vatanı için canlarını seve seve feda eden şehitlerimize, gazilerimize, sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyor, rahmetle anıyorum” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir