İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

88 Kursiyere Sertifikaları verildi…

Avrupa Birliği “Türkiye’ ye Katılım öncesi Mali Yardım” programı çerçevesinde; Aktif ıstihdamı Tedbirleri Projesi II Hibe Planı, “Kadınlara ve Gençlere Yeni Fırsatlar” kapsamında hazırlanan, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen “TURSEM: Turizm Sürekli Eğitim Merkezi Projesi” sertifika töreni Antakya Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleşti.
 
Törene Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Cumhuriyet Başsavcısı,  Enis Yavuz Yıldırım, Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda, ATSO Başkanı Hikmet çinçin, ışkur ıl Müdürü Ahmet Bulanık, ıl Milli Eğitim Müdürü şenel Genç, ıl Defterı ısmail çelik’ den oluşan protokol üyeleri ve kursiyerler katıldı.
 
Törende konuşma yapan Rektör Canda; “Bir tarih ve kültür hazinesi olan Hatay’ımızın turizmden aldığı payı arttırmak ve ekonomik kalkınmaya katkıda bulunmak için düzenlenen bir eğitim programının başarıyla sonuçlandığını görmekten mutluyuz. Avrupa Birliği desteğiyle hazırlanan, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ve üniversitemizin ortaklığıyla gerçekleştirilen bu eğitim programı Hatay’ da turizm sektörünün gereksinim duyduğu nitelikli ara eleman ihtiyacını bir ölçüde karşılamış olacaktır. Bu süreci tamamlayan ve dört alanda yetişmiş (Servis ve Bar Bölümü, Kat Hizmetleri Bölümü, Mutfak Bölümü, ön Bürü Bölümü) 88 gencimizi içtenlikle kutluyor, kendilerine iş hayatında başarılar diliyorum. üniversitemiz geçmişte olduğu gibi bundan sonra da bu konuda yapılacak çalışmalara her zaman etkin olarak katılmaya devam edecek, ilimizin bilimsel, ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasında daima ön saflarda yer alacaktır. Kursiyerlerimizi tekrar kutlayarak başarılar diliyor, projeye katkıda bulunan kuruluşlara teşekkür ediyorum” diye belirtti.
 
Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları törenle verildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir