İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

900 başvurudan 2’si kabul edilmiş

Hayat Boyu öğrenmenin Geliştirilmesi Hibe Programı Hatay Merkez Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu ‘Yetişkin Kadınların Kültürel Girişimciliklerinin Geliştirilmesi Projesi’ açılış toplantısı gerçekleştirildi.
 
Toplantıya Vali Yardımcısı Kadim Doğan, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in eşi Zehra Lekesiz, Belediye Başkan Yardımcısı ızzet Kakil, Hatay ıl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Kocaoğlu, öğretmenler ve basın mensupları katıldı.
 
DOğAN: DıPLOMA ALIP ışE GıRME DöNEMı BıTMışTıR
 
Vali Yardımcısı Kadim Doğan yaptığı konuşmada ‘Yetişkin Kadınların Kültürel Girişimciliklerinin Geliştirilmesi Projesi’nin önemli bir proje olduğunun altını çizdi. Artık günümüzde diploma alıp işe girme döneminin bittiğine dikkat çeken Vali Yardımcısı Kadim Doğan, “Böylesine önemli bir projeyi Hatay Merkez Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nun sahiplenmiş olması memnuniyet vericidir.
 
 
Proje kapsamında kursiyerlerimiz 600 saat eğitim aldıktan sonra ya kendi işlerini açacaklardır ya da bu kursiyerlere bir şekilde istihdam sağlanacaktır. Bu sosyal sorumluluk projesidir.” diye konuştu.
 
 TULMAç: PROJENıN ıLıMıZ EKONOMıSıNE KATKISI BüYüK OLACAK
 
Hatay’a atandığı ikinci günde böylesine önemli bir projenin açılış toplantısına katılan ıl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, projenin girişimcilikte örnek teşkil edeceğini söyledi. Tulmaç, “Yetişkin kadınlara yönelik olarak açılan ‘Yetişkin Kadınların Kültürel Girişimciliklerinin Geliştirilmesi Projesi’nin açılış törenine Hatay’a atandığım ikinci günde katılmaktan büyük bir mutluluk duydum. Bu benim için çok güzel bir şans oldu.
Artık günümüzde bilgiler ve ihtiyaçlar çok çabuk değişmekte ve gelişmektedir.” dedi. Hayat Boyu öğrenme kapsamında eğitim alacak kadınların ev ekonomisine de katkılarının büyük olacağını söyleyen Hatay ıl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, “Aile ekonomisine katkısı olan kadının toplumdaki direnci de o oranda artar. Adı geçen projenin Hatay ekonomisine de katkısının büyük olacağına inancım tamdır.” şeklinde konuştu.
 
KOCAOğLU: 3 PROJENıN ıKıSı KABUL GöRDü
Hatay Merkez Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ahmet Kocaoğlu ‘Yetişkin Kadınların Kültürel Girişimciliklerinin Geliştirilmesi Projesi’nin toplam maliyetinin 138.160 Euro olduğunu dile getirerek, “Hayat boyu öğrenme hibe programı çerçevesinde yapılan 900 proje başvurusundan 2’si kabul edilmiştir ve bunlardan 2 tanesi Hatay ilimize ait. O iki projeden biri de kurumumuzun sahipliğini yaptığı yetişkin kadınların kültürel girişimcilik becerilerinin geliştirilmesi projesidir.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir