İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

92.Yıldönümünü Kutladık…

Hatay’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle tören düzenlendi. Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Garnizon Komutanı Piyade Kıdemli Albay Semih Erdoğan, Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım ve Baro Başkanı Sinan Akgöl’ün katıldığı törende, Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu, saygı duruşunda bulunulmasının ardından ıstiklal Marşı okundu.
 
 
şeref Defterini imzalayan Lekesiz, şunları yazdı:”Aziz Atam, Samsun’da yaktığınız bağımsızlık ateşi, bağımsızlığa ulaştıran ilk adım olmuştur. Mücadeleci ve özgürlükçü ruhumuzu her zaman canlı tutarak bugünümüze ve geleceğimize sahip çıkacağız.
 
 
şanlı tarihimiz ve geleceğimizin en büyük güvencesi birlik, beraberlik ve hoşgörü içerisinde hayatını sürdüren milletimiz ve gençliğimizdir. Ekonomimizin, sosyal kalkınmamızın, Cumhuriyetimizin, güçlü demokrasimizin ve medeniyet yürüyüşümüzün teminatı olan gençlerimize armağan ettiğiniz bu tarihi günün 92. yıl dönümünü milletçe büyük bir coşku içinde kutluyoruz.”
 
 
 COşKU VE KIVANçLA KUTLADIK
 
 
19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Sabah düzenlenen resmi törenden sonra, akşam saat 17.00’da Antakya Atatürk Stadyumunda düzenlenen törenle kutlandı.
 
 
Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Garnizon Komutanı Piyade Kıdemli Albay Semih Erdoğan ve Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Atatürk Stadı’nda düzenlenen törende, vatandaşları ve öğrencileri selamlayarak bayramlarını kutladı.
 
 
ıl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, törende yaptığı konuşmada, 19 Mayıs 1919 tarihinin 92 yıl dönümünü coşku ve kıvançla kutladıklarını söyledi.
 
 
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı hareketin tüm yurda yayıldığını ve kurtuluş mücadelesinin eşine az rastlanır bir zaferle sonuçlandığını ifade eden Tulmaç, ”19 Mayıs 1919 imkânsızlıklar içinde yeniden doğuşun mümkün olabildiğinin tarihidir” dedi.
 
 
Konuşmaların ardından öğrenciler gösteri sundu. Törene Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, kurum müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir