İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

AB Temsilcilerinden ATSO Ziyareti…

AB Delegasyon üyeleri, Hatay ıl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, ışkur ıl Müdür Ahmet Bulanık, AB Genel Sekreterliği temsilcileri, çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı temsilcileri Esat Akdaşoğlu, Fulya Soner ve Esra Doğan, üniversite temsilcileri, Sakatlar Derneği temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerinden oluşan bir heyet, 29 Kasım 2010 Pazartesi günü Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’na bir ziyaret gerçekleştirdi. 
 
 
Bölgemizin diğer bölgelere nazaran oldukça başarılı olduğunu söyleyen AB Delegasyon üyesi, 80 milyon Euro civarında hibe miktarı olduğunu ve sunulan projelerin ancak onda birinin kabul edildiğini ifade etti. AB Delegasyon üyeleri ATSO’nun gerçekleştirdiği projeleri oldukça başarı bulduklarını ve proje uygulamalarının yerinde görülmesi amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdiklerini belirtiler.
 
 
Meclis Başkanı Hayrittin çolakoğlu ile birlikte heyeti karşılayan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet çinçin, tüm delegasyon üyelerini ATSO’da görmekten ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bölgede büyük bir sorun haline gelen işsizlik ile mücadele ve kadın istihdamını önemsediklerini ve bu iki soruna yönelik bir çalışma politikası benimsediklerini vurgulayan Başkan çinçin, Bağkur ile sıkı bağlar içerisinde olduklarını ve projelerinin yakından izlenmekte olmasının kendilerini çok sevindirdiğini belirtti.
 
 
ınceleme yapmak üzere Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Proje Uygulama Merkezini ziyaret eden heyet, burada ATSO Proje ekibi ve yetkililerle görüşerek onlardan bilgi aldı. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nın eğitim binasını ve hayata geçirilen projelere hayran kalan heyet, geziden oldukça memnun kaldıklarını ifade ederek, Başkan çinçin’e ve proje ekibine başarılar dileyerek merkezden ayrıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir