İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Aba Güreşleri Turnuvası…

17. Bahar şenlikleri etkinlikleri çerçevesinde Mustafa Kemal üniversitesinde Aba Güreşleri turnuvası MKü Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi.  
Mustafa Kemal üniversitesi ve Hatay Aba Güreşi Derneğinin ortaklaşa düzenlediği okullar arası Aba Güreşi teşvik müsabakaları Hatay genelindeki Milli Eğitim okullarının katıldığı müsabakalarda yıldız ve genç takım olmak üzere toplam 18 kategoride yarışıldı. 
 Erkeklerde en düşük 25 kg. en yüksek 75 kg. yarışırken; kızlarda en düşük 25 kilo, en yüksek ise 55 kilo grubu yarıştı. Büyük çekişmeler sonucunda şampiyonların belli olduğu karşılaşmaların sonunda ödül töreni gerçekleştirildi. 
 Müsabakalar sonucunda Endüstri Meslek Lisesi birinci, Payas Lisesi ikinci, Avcılar ıköğretim Okulu üçüncü oldu.şampiyon sporcuların madalyaları Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ercüment Osman Sarıhan ve Doç. Dr. Ahmet Koç tarafından verildi. 
 ödül törenine Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder başta olmak üzere, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ercüment Osman Sarıhan, Hatay Aba Güreşi Derneği Başkanı Sabri ınalöz, MKü Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Ahmet Koç ve Gençlik ve Spor Müdürlüğünden hakem ve sporcular katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir