İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ABD Adana Başkonsolosu Antakya’da…

Bir süre önce görevine yeni atanan ABD Adana Başkonsolosu Daria Darnell, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ a makamında nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Savaş, Antakya’ yı çok sevdiğini ve beğendiğini belirten Darnell’ e şehrimizin tarihi geçmişi ve kültür yapısı hakkında bilgiler verdi. 
 
Darnell ve Başkan Savaş, plan ve projeler üzerine karşılıklı görüşlerini bildirdiler. Sohbet havasında geçen görüşme esnasında Başkan Savaş Başkonsolos Darnell’ e Antakya’ nın geleceğine ilişkin yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Savaş: ‘Antakya’ nın geleceği çok aydınlık, önü açık. Antakya, sahip olduğu tarihi doku, medeniyet zenginliği ve benzeri görülmeyen kültür birleşiminin hoşgörü ve kardeşlikle yaşatılması bakımından şu anda da dünyanın örnek kültür merkezlerinden biridir.  
 
Bizim amacımız mevcut durumu çok daha iyiye götürmek, Antakya’ yı yalnızca Türkiye’ de değil tüm dünyada hak ettiği yere ulaştırmaktır. Bu konuda bir bilim adamının göstermesi gereken hassasiyetle çalışıyorum, istediğim sonucu elde edene kadar da gayret etmeye devam edeceğim.’ diyerek yapılacak çalışmalarla Antakya’ nın yıldızının daha da parlayacağını belirtti. 
 
Görüşmenin sonunda ABD Adana Başkonsolosu Daria Darnell ’e günün anısına hediye takdim edildi, ziyaret defteri imzalatıldı. Antakya’ yı çok beğendiğini ve görev süresince sık sık ziyaret etmek istediğini belirten Başkonsolos deftere Türkçe olarak ‘Antakya çok güzel bir şehir, umarım ki sık sık geleceğim.’ notunu kaydetti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir