İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Abdullahoğlu ile Yeniden…

Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nin Olağan Genel Kurul toplantısı geçtiğimiz hafta sonu AGC binasında gerçekleştirildi. Genel Kurul toplantısına Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel ve Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, aynı zamanda Türkiye Gazeteciler Federasyonu ikinci başkanı olan Ahmet ünal ile Antakya Gazeteciler Cemiyeti üyeleri katıldılar. Tek liste ile gidilen seçimlerde Ahmet Abdullahoğlu güven tazeledi.
 
SERTEL: Mesleğimizin çıkarlarını da korumak durumundayız…
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel, Antakya Gazeteciler Cemiyeti’ nin Olağan Genel Kurul toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye’ de basının durumunun iç açıcı durumda olmadığını dile getirdi. Genel Başkan Sertel, “Biz Türkiye’nin her yerinde dayanışma içinde görev yapan meslek kuruluşlarından birisiyiz. Bu anlamda mesleğimizin ihtiyaçlarının karşılanması için gerek hükümetle gerekse muhalefet partileriyle görüşmeler yaptık. Bu meslek örgütünün içerisinde her siyasi görüşten olanlar vardır. Ancak mesleğimizin çıkarlarını da korumak durumundayız” dedi.
 
Yerel basın çökerse de o ülkede her şey çöker…
Türkiye’ de krizden etkilenmeyen sektör kalmadığını ancak en büyük zararı da basın sektörünün gördüğüne dikkat çeken Genel Başkan Sertel, “Türkiye’ de yaşanan krizden etkilenmeyen hiçbir sektör kalmadı. Krizin vurduğu en büyük sektör ise basın sektörü oldu. Bunun nedeni de reklâmların tasarruf amaçlı olarak kesilmesi oldu.
Böylece yerel basın da kör, sağır ve dilsiz hale geldi. Eğer yerel basın göremezse, duyamazsa ve konuşamazsa çöker. Yerel basın çökerse de o ülkede her şey çöker” diye konuştu.
 
 
Gazeteci özgür Olmalı…
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel, “Bizler 24 Temmuz tarihini sansürün kaldırılışının yıldönümü olarak kutluyoruz. Ancak mevcut siyasiler gün vererek, eskiden köşe yazarları haftada bir gün yazardı, şimdi her gün yazıyorlar diye şikâyet ediyor. Açılımdan bahseden siyasiler neyi yazıp yazmayacağımızı söylüyor. Türkiye’ de herkes işini yapmalı, gazeteci özgür olmalı” şeklinde konuştu.
 
 
Her Zaman Yerel Basının Yanındayız…
Konuşmasının sonunda Türkiye Gazeteciler Federasyonu’ nun her zaman yerel basının yanında yer alacağının altını çizerek, “Beni de Antakya Gazeteciler Cemiyeti üyesi olarak kabul edin” dedi.
 
 
ABDULLAHOğLU: Cemiyet merkezinin Basın Merkezi haline getirildi…
Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu’ da yaptığı konuşmada, Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olarak görev yaptığı süre içerisinde önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi. Cemiyet merkezinin Basın Merkezi haline getirildiğini ifade eden Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu, “ıki yıllık görev süremiz içerisinde AGC’ nin mevcut binasını basın merkezi haline getirdik. Yine bu süre içerisinde üyelerimize yönelik olarak eğitim çalışmaları içerisinde olduk. Cemiyet üyesi arkadaşlarımızın birlik ve beraberliğini sağlamak için gerekli tüm özeni gösterdik. Yine bu süre içerisinde emeği geçen gerek yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma gerekse cemiyet üyesi arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.
 
 
Yeni Yönetim Kurulu…
Konuşmaların ardından geçilen seçimlerde yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; “(Yönetim Kurulu Asil) Ahmet Abdullahoğlu, Sadullah Ergin, Zafer Sarı, Hasan Seid Okay, Ali Yolcu. (Onur Kurulu Asil) Mehmet Ezer, T. Fazlı Doğan, Hamza Ezer(Denetleme Kurulu Asil) M. Zeki Oğur, Cemil Aktaş, ısmail çankaya(Federasyon Delegeleri) Mehmet Ali Solak, Mişat Kalaycıoğlu, Bostan Yılmaz, Ahmet YetişenYönetim Kurulu (Yedek) Yaser çaparoğlu, Salim Taş, Mehmet Erdoğan, Mustafa çolakoğlu, Osman KoçakOnur Kurulu (Yedek) Yusuf BalcıoğullarıDenetleme Kurulu (Yedek) Hanifi Eker, Müfide ıstanbullu, Mustafa Kodalak.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir