İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ADD’ den Gençlere destek…

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)’ den yapılan açıklamada; “Kemalist Devrim’ in her alanda olduğu gibi eğitim alanındaki kazanımlarına da yapılan saldırıların günümüzde en yüksek düzeye ulaştığı göz ardı edilmez bir gerçektir. Anti Kemalistlerin sosyal, kültürel alandaki yozlaşma ve yobazlaşmaya yönelik çabalarına karşılık halkımızın üzerindeki ölü toprağı atma zamanı gelmiştir. Emperyalizmin ülkemize her alanda yaptığı saldırılar ve bu saldırıları demokrasi kisvesi altında yapma girişimleri işbirlikçi çevrelerince de desteklenmektedir.” ıfadesinde bulunuldu.
 
Okan Köyatası’ nın okuduğu basın açıklamasının devamında; “Eğitimli bir toplumun bu tür emperyalist saldırılara karşı duracağı apaçık ortadadır ve emperyalist güçler de bunun farkındadır. Bundan dolayı etnik, dini ayrımcılığı körüklerken işbirlikçi medyada bunun borazancılığını kutsal bir görevmişçesine yapmaktadır. Bizler biliyoruz ki eğitimli bir toplum yapmış olduğu devrime sahip çıkar ve yine bizler biliyoruz ki üniversiteler de bilim  kisvesi altında yapılan kadrolaşmalar kayırmalar yurtlarda öğrencilerin yaşadığı mağduriyet ve baskılar eğitim sağlık adalet ekonomi emniyet gibi toplum yaşamını etkileyen alanlardaki noksanlık ve haksızlıkları gidermek görevleri iken emperyalizmin yandaşlığını yeğlemek sanırız ki ülke yönetiminin unsurlarından biri değildir.Ya bizler kemalizmi yanlış biliyor ve tanımlıyoruz anti Kemalist olduğunu düşündüğümüz devleti yönetenler kemalist ; ya da onlar bilinçli bir şekilde Kemalist devrimin kazanımlarını yok etmeye çalışıyorlar.
 
Bizlerin Kemalizm i bilmeme gibi bir olasılığı olmadığına göre cumhuriyetin ve devrimlerimizin kazanımlarını ortadan kaldırmak için yapılan planlı çalışma kalıyor.ışte bu bağlamda karşı devrimciler ile yapılan mücadele içinde bir damla zerresi de olsa Atatürkçü düşünce derneği gençlik kolu olarak eğitimin aydınlanmasındaki en büyük adım olduğu inancıyla öncelikle ilk öğretim ve lise düzeyinde okuyan gazi şehit ve yoksul ailelerin çocuklarının eğitimlerine dernek binamızda etüt çalışması ile destek vermeyi kendimize görev bildik .17 Ekim cumartesi günü başlayacağımız etüt çalışmamızda 9 ar kişilik gruplar halinde planladığımız programda Türkçe, Matematik, Kimya, Biyoloji, ıngilizce, Tarih, Coğrafya, Satranç, Tiyatro ve Atatürk ilke ve devrimleri konusunda arkadaşlarımıza katkıda bulunmak istiyoruz.
 
çıktığımız bu yolda bizlerden yardımlarını esirgemeyen Kıbrıs gazisi sayın Volkan DüNDAR’ a ayrıca her çalışmamızda olduğu gibi bu çalışmamızda da bizlere güvenen ve destekleyen  şube başkanımız sayın Kezban KURAN  hocamıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.”Dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir