İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ADD: Sivas Katliamı kara lekedir…

Atatürkçü Düşünce Derneği Hatay şubesi bir mesajla 2 Temmuz Sivas katliamının tarihe kara leke olarak girdiğini duyurdu. ADD şube Başkanı Yard. Doç. Kezban Kuran mesajında şunları dile getirdi: “1993 tarihinde Sivas’ta düzenlenen Pir Sultan Abdal’ı Anma Etkinliklerine katılan 33 aydın ve sanatçının kaldıkları Madımak Otelinde katledilmesinin 16. yılında, tarihe kara bir leke olarak geçen bu acı olay hala yüreklerimizi dağlamaktadır. Sivas katliamında 33 vatandaşımızın yakılmasıyla yaşanan bu insanlık faciası, ne yazık ki insanlık tarihinde bir utanç abidesi olarak kalacaktır.
 
 çünkü bu olay, devletin vatandaşına karşı sorumluluğunu yerine getiremeyişinin bir kanıtı olarak hafızalardaki yerini korumaktadır. Ve hala olayın üzerinden geçen bunca zamanda Türk halkını tatmin edecek bir adım atılmadığı ortadadır. Sivas’ta kurulan Cumhuriyeti Sivas’ta yıkacaklarını idda eden zihniyet bugün ne yazık ki daha da çok devletin kurumlarını ele geçirmektedir.
 
Cumhuriyetçi, aydın, Atatürkçü ve ülkenin bölünmez bütünlüğünü savunan herkesin, ülkemizde yeniden bu tür olayların yaşanmaması için tek yürek, tek bayrak altında daha bilinçli ve daha dikkatli davranması gerektiğini bir kez daha anımsamakta yarar görmekteyiz. Elbette ki Sivas’ı unutmadık ve unutturmayacağız. Cumhuriyeti Sivas’ta kurduk, onun yılmaz bekçilerini de başta Sivas’ta olmak üzere tüm yurtta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Devrimci ışığında yetiştirip, eğiteceğiz. Katledilen 33 aydınımızı bir kez daha sevgiyle, özlemle anıyor, Türk halkının başı sağ olsun diyor, ailelerine sevenlerine sabırlar diliyoruz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir