İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

AGC’ den üyelerine duyuru…

Hataırlanacağı üzere; Antakya Gazeteciler Cemiyeti’ nin Olağanüstü Kongre’ ye gitmesi için, bazı üyeler tarafından imza toplamış, yönetime sunulmuştu.
 
Bunun üzerine Cemiyet Başkanı Ahmet Abdullahoğlu; 10 Temmuz 2010 tarihinde Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı yapacaklarını duyurmuştu.

Ancak; Yönetim Kurulunun 24 Haziran 2010 tarih ve 372 sayılı kararıyla, daha önceleri yönetim kademesinde görev alanların istifalarla, Olağanüstü Kongre’ ye ilişkin verilen imzaların bazılarında çelişki olduğu saptandığı belirtildi.
 
Antakya Gazeteciler Cemiyeti’ nden konuya ilişkin yapılan açıklamada “Bu kararın tüzük ile ilgili maddesine göre kongrenin 10 Temmuz 2010 veya çoğunluk sağlanmaması halinde 17 Temmuz 2010 tarihine ertelenmesi kararı alındı. Ancak Cemiyete gelen ihbar doğrultusunda imza incelesi yapılmış ve imzaların çelişkili olduğu tespit edilmiştir.” denildi.
 
ımzalardaki çelişkiler nedeniyle; yerleşik Yargıtay içtihatları ve Dernekler Hatay ıl Müdürlüğü’ nden görüş alan Başkan Abdullahoğlu; “Bu doğrultuda, usulüne uygun Olağanüstü Kongre’ ye gidilmesi için imzaların gerekçeli kararıyla birlikte noterden gönderilmesi gerekmektedir.” dedi.
 
Sonuç itibariyle Yönetim Kurulu tarafından eksiklikler giderilene kadar; AGC’ de Olağanüstü Kongre’ nin  oybirliği ile askıya alındığı duyuruldu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir