İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

AGD Aylık ıl Divan toplantısını yaptı…

Anadolu Gençlik Derneği şubesi aylık il divan toplantısını yeni dernek binasında gerçekleştirdi. Toplantıya AGD şube başkanı Recep Bilgin ve yönetim kurulu üyeleri, ılçe temsilcileri, şuurlu öğretmenler Derneği şube başkanı ı. Hakkı Demirli, Esder şube Başkanı F.Serdar özal, Altıneller derneği başkanı Hasan Malgaç, Saadet Partisi ıl Başkanı Necmettin çalışkan ve il yönetiminin yanı sıra birçok davetli katıldı.
 
AGD şube Başkanı Recep Bilgin toplantıda yaptığı konuşmada; “Geçen 35. faaliyet döneminde ıslamda Kadın şahsiyeti ve Aile konulu konferans, Helal Gıda konulu konferans, çanakkale Zaferi ve Gençlik konulu konferans, Kutlu Doğum haftasında Kuran ve Müslümanlar konulu konferans, Eğitime muhtaç çocuklar yararına kermes, ıstanbul gençlik şölenine gezi ve katılım, yaz okulu programı, eğitim seminerleri, gençlere ve bayanlara yönelik piknikler gerçekleştirdiklerini ve Ramazan ayı boyunca her gün 450 kişiye iftar yemeği verdiklerini” dile getirdi.
 
Ayrıca 36. faaliyet döneminde yapılacak programlar hakkında bilgi veren Bilgin; “ABD’nin Tennessee eyaletinde Bob Old isimli rahip ve yardımcısı Danny Allen’in kutsal kitabımız kur’an-ı kerimimizi yakma cüretini vb. olayları kınıyoruz. Ayrıca eğitime boykot çağrıları yapılması ve bunlara destek verilmesi son derece tehlikeli bir yaklaşımdır. çocuklarımızın bir hafta okula gönderilmemesi, onlara yapılacak en büyük haksızlıktır. Onların eğitimlerinden geri kalmalarının vebali ağırdır. Ayrıca şehrimizde tadilat dolayısı ile yetiştirilemeyen eğitim öğretim yuvalarının daha planlı ve programlı bir şekilde yapılması gerekmektedir.
 
Yaklaşık 16 milyon öğrenci ve 650 bin öğretmen için 2010-2011 eğitim-öğretim yılı pek çok sorunu çözüm bekliyor; Gençliğin şiddetin ve şehvetin peşinde olması 8 yıllık kesintisiz eğitim uygulaması nedeniyle dini eğitimi yeterince alamayan çocuklar maalesef bu tür tehlikelerle karşı karşıya kalmasına vesile olmaktadır.
 
Ayrıca eğitimde katsayı adaletsizliği ve başörtüsü gibi kitlesel mağduriyetlerde giderilmelidir. KPSS ‘deki kopya olayı eğitimde çöküşümüzün bir göstergesidir. Sınav sisteminden kaynaklanan sorunlar çözülmeli, 30 bin öğretmen atamalarının ertelenmesi ciddi sıkıntılara sebep olacağından bu meselenin de bir an önce çözüme kavuşması, dersliklerin ve eğitim kurumlarının hem personel hem de bina olarak derslere hazır hale getirilmesi gerekmektedir.”dedi.
 
Okullardaki kantin sağlığı, servis araçlarının denetimi, okullara bütçenin ayrılması, ikili eğitim okul yöneticilerinin ek derslerinde iyileştirme yapılması, sözleşmeli personellerin kadroya geçirilme çalışmalarının sonuçlandırılması, ıLKSAN’a zorunlu üyelik uygulamalarının son bulması gibi konulara da değinen Bilgin, yeni eğitim-öğretim yılının eğitim çalışanları, öğrencilerimiz ve velilerimiz için huzurlu ve başarılı bir yıl olmasını dileği ile sözlerini bitirdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir