İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ağız-diş sağlığı çok önemli…

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, toplumda ağız-diş sağlığının okul öncesi eğitiminde başlaması gerektiğini söyledi. Lekesiz, “Toplum Ağız-Diş Sağlığı Haftası” etkinlikleri kapsamında Hatay Dişhekimleri Odası Başkanı Kemal Kaya ve yöneticilerini kabul ederek, çalışmaları hakkında bilgi aldı.
 
Toplum olarak ağız diş sağlığı konusuna gereken önemin verilmediğini belirten Lekesiz, şöyle konuştu: “Ağız-diş sağlığı çok önemli. Ancak bu konuya çok önem vermiyoruz. Toplum olarak gereken özeni de göstermiyoruz. Bu nedenle sizlerle birlikte Hatay’ da bir kampanya başlatalım. Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapın, bizde sizlere yardımcı olalım. Başarılı bir köy okulunu seçip oraya gidelim. öğrencilere hem eğitim verilir hem de diş macunu ve diş fırçası dağıtılarak öğrencilere ağız diş sağlığının önemi anlatılır. Hatta okul öncesi eğitimden de başlanılabilir bu çalışmaya.
 
Bunu kurumsal bir planlamayla yapabilirsiniz.” Kaya da Hatay Dişhekimleri Odası olarak etkinlikleri kapsamında, bu yıl Bilimsel Dişhekimliğinin 101. yılını kutladıklarını belirterek, “Her yıl 22 Kasım da Dişhekimleri Günü olarak kutlanıyor. Hafta nedeniyle protokol ziyaretleri de gerçekleştiriyoruz. Bizler toplum için tehlike arz eden ve önemli olan sahte dişhekimleri konusunda mücadeleye de devam ediyoruz. Sizlerden de bu konuda destek bekliyoruz” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir