İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ağız ve Diş Sağlığının Önemi…

Kent ıçi Sağlık Yerleşkesinde de kurulan Mustafa Kemal üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi hakkında bilgi veren Rektör Canda : “Dişhekimliği Fakültesi topluma sağlık hizmetlerinin sunulması açısından en az Tıp Fakültesi kadar önemlidir. Hatay’ da ağız ve diş sağlığı sorunları büyük boyutlardadır.
 
 
Dişhekimliği uzmanlık alanlarında hizmet almak zorunda olan yöre halkımız çevre illerdeki sağlık kurumlarına  gitmek zorunda kalmaktadırlar. Dişhekimliği Fakültesi’ ni Kent ıçi Sağlık Yerleşkesinde kurduk. Yeni kurulmakta olan fakültelerimizden olan Dişhekimliği Fakültesi halkımızın bu sorunlarını kısa sürede çözümleyecektir.
 
 
 
Dişhekimliği Poliklinik ve laboratuarları için malzeme alımlarını yaptık. Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde olduğu gibi Dişhekimliği Fakültemizi de en ileri sağlık teknolojisi ile donatıp, alanında yetkin öğretim üyelerimizle en geç bir ay içerisinde halkımıza tıbbın tüm alanlarında olduğu gibi diş hekimliğinin de tüm uzmanlık alanlarında hizmet vermeye başlayacağız.
 
 
Dişhekimliği Fakültesi öğrencileri Tıbbi Biyoloji, Anatomi, Histoloji, Embriyoloji, Fizyoloji, Biyofizik, Mikrobiyoloji, Patoloji, Biyokimya, Farmakoloji gibi Tıp Temel Bilimler dersleri ile Dermatoloji, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, Kulak Burun Boğaz, Anesteziyoloji Koruyucu Hekimlik ve Halk Sağlığı, Dahiliye, Genel Cerrahi gibi klinik bilimleri derslerini de Tıp Fakültemizde okuyan öğrencilerimiz ile birlikte alacaklar.
 
 
Rektör Canda “Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek öğretim Genel Müdürlüğünden aldığımız bilgiye göre  Diş Hekimliği Fakültesi’nin kuruluş işlemleri Maliye Bakanlığı onayı tamamlanmış olup Fakültemizin kuruluşundaki son aşama olan kararname Bakanlar Kurulu’ nun onayı alınmak üzere Başbakanlığa gönderilmiştir.  Tüm Hatay halkına hayırlı olsun” dedi. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir