İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Aile Danışmanlığı Eğitimi…

Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği tarafından Hatay’da aile ile çalışan meslek elemanlarına yönelik Aile Danışmanlığı Eğitimi veriliyor. Hacettepe üniversitesi ve Ankara üniversitesi’nde görevli öğretim görevlileri ve aile alanında uzmanlaşmış psikiyatristlerin her hafta sonu Hatay Tabip Odası’nda verdiği eğitime Hatay, Adana ve Gaziantep’den sosyal hizmet uzmanları, çocuk gelişim uzmanları, psikolojik danışmanlar ve psikologlar katılıyor.
 
Eğitime katılımın yoğun olduğu dikkatimizi çekiyor. 5 Aralık 2009 tarihinde başlayan ve sekiz hafta sürecek olan eğitimde katılımcılara; aile içi iletişim, aile yaşam döngüsü, aile kuramları, aile politikaları, hukuki boyutlarıyla aile sorunlar, psikopatoloji, aile çalışmalarında etik ve profesyonel sorunlar, aile danışmanlığında grup müdahalesi, aileye müdahale süreci konularında kuram ve uygulamaya dayalı 100 saat süreli eğitim veriliyor. Katılımcılara eğitim sonunda Aile Danışmanı belgesi verilecek, bu belgeyle katılımcılar Sosyal Hizmetler ve çocuk Esirgeme Kurumu’na bağlı özel ve tüzel Aile Danışma Merkezlerinde çalışma hakkını elde edebilecek.
 
Ayrıca katılımcıların aldıkları bu eğitimle görev yaptıkları alanlarda ailelerle ilgili çalışmalara etkin çözümler üretmesi amaçlanıyor. Toplam beş kurdan oluşan eğitimin ikincisinin de ilerleyen zamanlarda Hatay’da yapılması planlanıyor

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir