İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Akgöl Ailesi Yasta

Tedavi gördüğü Adana çukurova üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastenesinde hayata gözlerini yuman Hatay’ın eski milletvekillerinden Halil Akgöl, dün düzenlenen cenaze töreni ile Antakya’da toprağa verildi.
 
Antakya Belediyesi Mezarlık Kompleksinde düzenlenen cenaze törenine Hatay Vali Yardımcısı Ali Muhittin Varol, Antakya Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu, AK Parti Grup Başkanvekili Sadullah Ergin, ıl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu, CHP Antakya Belediye Başkan adayı ıris şentürk, MHP Antakya Belediye Başkan adayı Mahmut Alpagot, BBP Antakya Belediye Başkan adayı Mehmet Eraslan, CHP ıl Başkanı Halef Tiftikçi, bazı siyasi parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve ailesi katıldı.
 
Mezarlık Kompleksi Camisinde kılınan öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazı sonrası Antakya Asri Mezarlıkta toprağa verilen Halil Akgöl, 1926 yılında Reyhanlı’da doğdu. Türkiye’de çok partili sisteme geçilmesiyle birlikte politika yaşamına Demokrat Parti çatısı altında başlayan Akgöl, Demokrat Parti’nin çeşitli kademelerinde görev yaptıktan sonra aktif polikita hayatını 1960 ihtilalinden sonra kurulan Adalet Partisi’nde sürdürdü. Hatay Gazetesi’nde uzun yıllar Yazı ışleri Müdürlüğü görevinde bulunan Halil Akgöl, daha sonra Hatay’a 1 dönem milletvekilliği yaptı. 1980 darbesinden sonra bir süre Milliyetçi Demokrasi Partisi’nin (MDP) Hatay ıl Başkanlığını yapan Akgöl, bu partinin feshedilmesinden sonra Doğruyol Partisi’nde siyasetteki aktif görevini sürdürdü.
 
Aynı zamanda 20. dönem Doğruyol Partisi Hatay Milletvekili Doktor Abudulkadir Akgöl’ün babası olan Halil Akgöl 83 yaşında hayatını kaybetti.
 
Asya Gazetesi olarak Halil Akgöl’e Allahtan Rahmet yakın dost ve akrabalarına başsağlığı diliyoruz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir