İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

AKP Hatay Kadın Kolları Kayseri’ de…

Ak Parti Hatay Kadın Kolları üyelerinin Kayseri ziyareti Kent ve Mimarsinan Müzesi ile başladı. Burada müze yetkililerinden bilgiler alan ve Mimarsinan’ ın eserlerinin maketini inceleyen bayanlara, eserler ile ilgili çeşitli bilgiler verildi.
 Hatay Kadın Kolları üyeleri, Kent ve Mimarsinan Müzesi’ni ziyaretlerinin ardından, Kadir Has Kongre Merkezi’ ni geçtiler. Buradan da huzurevine geçen bayanlar, daha sonra Cumhuriyet Meydanı’nı, Yeraltı çarşısı’ nı gezdiler. Kayseri Kalesi’ ni gezen Hataylı bayanlara burada gerçekleştirilecek olan Kale ıçi Kültür-Sanat Merkezi Projesi hakkında bilgiler verildi. Tarihi Kapalı çarşı’yı ve Kurşunlu Camisi’ni de gezen bayanlara yine tarihi mekanlarla ilgili bilgiler verildi.
Bayanların iki gün süren gezileri, raylı sistem ile ilgili bilgilendirmeler, Güpgüpoğlu Konağı ziyareti, Atatürk Evi’nin gezilmesi, Gevher Nesibe Tıp Tarihi Müzesi gezisi, Beştepeler Parkı Kayseri Evi ziyareti, Atatürk Spor Kompleksi ve Kadir Has Stadyumu gezisi ile devam edeceği belirtildi. Burada bir açıklama yapan AK Parti Hatay ıl Kadın Kolları Başkanı Aynur Karaçete, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “ülkemizin çeşitli bölgelerine kadın kolları üyelerimizle birlikte ziyaretler yapıyoruz. Bu ziyaretlerimiz kapsamında Kayseri’ye de gelerek hem şehri tanımak hem de Kayseri’deki AK Parti Kadın Kollarımızla birlikte olmak istedik. Kayseri her yönden oldukça gelişmiş ve güzel bir şehir.
Ziyaretimiz sırasında Hatay Kadın Kolları olarak, Kayseri’nin tarihi güzelliklerini görme imkanı bulduğumuz için oldukça mutlu olduk. Kayseri bu konuda da çok güzel tarihi mekanlara sahip bir şehir. Hatay gibi Kayseri’nin de tarihi çok eskilere dayanıyor. Bu ziyaret sırasında bizlere desteklerini esirgemeyen Kayserili hanımlarımıza ve yetkililere teşekkür ediyoruz” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir