İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Aktif ıstihdam Tedbirleri Projesi…

 Avrupa Birliği’nin desteğiyle ışkur tarafından yürütülen ”Aktif ıstihdam Tedbirleri Projesi” kapsamında ”Demir çelik Sektörüne Genç ışgücü Yetiştirme Projesi” etkinliği ıskenderun’da tanıtılacak.

Hak ış Konfederasyonunun başvuru sahibi olduğu, ıskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığı ve Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik öğretim Genel Müdürlüğü katılımıyla ıskenderun’da konuyla ilgili toplantı düzenlenecek.

Proje kapsamında, ıskenderun, Belen ve Dörtyol ilçelerindeki 125 genç işsizin otomasyon konusunda kalifiye haline getirilerek, bölgede halen faaliyet gösteren ve yatırımları bitmek üzere olan demir çelik işletmelerinde istihdam edileceği belirtildi.

ıskenderun Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı salonunda yapılacak toplantıya, Hak-ış Genel Başkanı Salim Uslu, ıTSO Meclis Başkanı Mehmet Binbay, MEB Erkek Teknik öğretim Genel Müdür Yardımcısı Necdet özsoy, ışKUR ışgücü Uyum Dairesi Başkanı Ferudun Giresin, MKü Rektörü Prof. Dr. şerefettin Canda ve Hatay Valisi Nusret Miroğlu’nun konuşmacı olarak katılacağı bildirildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir