İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Aktif ıstihdam Tedbirleri…

Hatay Sanayici ışadamları Derneği (HASıAD) Başkanı Mehmet Kılıçlar, ekonomik sıkıntılar dolayısıyla toplumda kalifiye işsizlerin sayısında her geçen gün bir artış yaşandığını bildirdi.
 
Kılıçlar, yazılı açıklamasında, günümüz şartlarında, farklı maliyet hesapları arasında sıkışan işverenler için en zor seçimin, işletmelerinde çalıştıracakları personelin seçimi olduğuna dikkati çekti. ış arayanlar için de benzer bir durumun söz konusu olduğunu ifade eden Kılıçlar, şöyle devam etti: “çünkü onlar için de doğru işyerini veya işletmeyi bulmaya çalışmak, ciddi zaman kayıplarını da beraberinde getirir.
 
Doğru kişi doğru işi bulduğunda ise, üretim noktasında bulunan gerek işçi personel gerekse de işveren açısından bu durum, olumlu sonuçları da beraberinde getirmektedir. Derneğimiz, üyelerimizin bu noktadaki ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir çalışma başlattık. Bilindiği gibi, ekonomik sıkıntılar dolayısıyla toplumumuzda kalifiye işsizlerin sayısında her geçen gün bir artış yaşanmaktadır. Yaşanan bu şartların ötesinde bir de imkanlar yeterli değil ise, uygun eleman uygun pozisyona bir türlü yerleştirilememektedir.” Kılıçlar, iş arayanlara iş ve personel arayanlara personel bulmak için, yeni bir oluşum başlattıklarını belirterek, “Aktif ıstihdam Tedbirleri II” kapsamında yürütmüş oldukları “Metal Sektöründe Mesleki Beceri Eğitim Programı” çerçevesindeki sözleşmede, bu çalışmayı yapacaklarını daha önce ifade ettiklerini kaydetti.
 
Kılıçlar, şöyle devam etti: “Bu amaçla yenilemiş olduğumuz web sitemizde(www.hasiad.org.tr), “Firma Personel Alım Formu” ve “ış Başvuru Formu” bulunmaktadır. ılgili form doldurulduğunda, hasiad@hasiad.org.tr adresinden sekretaryamıza ulaşılmaktadır. ılgili arkadaşımız, bu konuda bizlere iletilen elektronik postaları incelemekte ve ön görüşmeleri yaparak, uygun işe uygun adayları yönlendirmektedir. 15 gün önce başlayan bu uygulamada, kısa sürede 3 kişiye istihdam sağlanmıştır. şu aşamada belirlenen açık pozisyonlar için ise çalışmalarımız devam etmektedir.”
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir