İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Alhasoğlu’na Plaket…

CHP Hatay milletvekili adayı Suzan Alhasoğlu Sevgi ve şefkate Muhtaç çocuklar Yardım Derneği’ne yapmış olduğu katkılardan dolayı plaket ile ödüllendirildi. Dernekteki çocuklar ile sürekli iyi ilişkiler içerisinde olmaya çalıştığını belirten Alhasoğlu kendisinin de bir anne olduğunu ve çocuklarımızdan sevgi ve şefkati eksik etmememiz gerektiğini söyledi.
 
 
Alhasoğlu çocukların gözlerindeki umut ışığının asla sönmemesi gerektiğini ve ailelerinden yoksun büyümek zorunda kalan bu çocukların geleceğini herkesin düşünmesi gerektiğini vurgulayarak genç olduklarında yaşamlarıyla ilgili kaygı duymamalarını sağlamak zorunda olduğumuzu hatırlattı.
 
 
Alhasoğlu; “Gençler, Türkiye’nin aydınlık geleceğinin güvencesidir. Türkiye’nin geleceği, onların özgürlüğüne, eğitimine, yaratıcılığına ve vizyonuna bağlıdır. CHP iktidarında gençler ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmelere seyirci kalmayacak, karar verme süreçlerine bizzat katılacaklardır.
 
 
 
Gençlerin düşünce ve endişelerini sadece gençlikle doğrudan ilgili alanlarda değil, tüm politika ve karar verme alanlarında dikkate alarak, gençlerin görüşlerini, önceliklerini ve arzularını dinleyeceğiz, güçlendireceğiz ve faaliyete geçireceğiz.
 
 
 
Türkiye’yi Avrupa ülkeleri arasında Ulusal Gençlik Konseyi’ne sahip olmayan tek ülke konumunda olmaktan çıkaracağız. Genç kuşağın, özellikle genç kızlarımızın, siyasete, eğitime, istihdama ve toplumun her alanına katılımını arttırmak ve onların karar verme süreçlerinde söz sahibi olmasını sağlamak en önemli hedefimizdir.
 
 
 
 
ıçinde bulunduğumuz bilgi ekonomisi çağında, gençlerin bilişim teknolojilerine erişimine özel önem vereceğiz. Her evde internet erişimi ve bilgisayar olmasını sağlayacağız. Türkiye’yi çin ve ıran gibi ülkeler seviyesine gerileten internet ortamındaki sansürleri kaldırarak, Türkiye’deki genç nüfusun gelişmiş ülkelerdeki gençlerle aynı düzeyde bilgiye erişmesini sağlayacağız.
 
 
 
Eğitimde fırsat eşitliğini güçlendireceğiz. Ekonomik nedenler dolayısıyla öğrenimini terk etmek zorunda kalan gençlere ve özellikle genç kızlara destek sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir