İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ALıYAD; bildiri provokasyondur!

Son zamanlarda Samandağ ilçesinde ortaya atılan ve tüm Alevi vatandaşları derin bir üzüntüye sürükleyen bildiriyle ilgili; ALıYAD    (ALEVı ıSLAM ıNANCINI YAşATMA DERNEğı) tarafından bir basın açıklması yapıldı.

“Bizleri son derece üzüp rahatsız eden birliğimizi, beraberliğimizi kardeşliğimizi zedeleyip huzurumuzu ve güvenimizi sarsmak maksadı ile kendini bilmez; müfteri, amaçları fitne yaratmak olan kişi yada kişiler tarafından,  Samandağ ilçesi kaymakamı Sayın Tahsin Kurtbeyoğlu’ nu kötülemeye, karalamaya yönelik hazırlanan sahte  ve asılsız olduğuna inandığımız bildiriyi büyük bir esefle karşıladık.” denilen açıklamada Alevi inancının sağduyusuna işaret edilerek tüm halkımızın bu çirkin olay karşısında akıllı ve dirayetli olmaları istendi.

 ALıYAD    (ALEVı ıSLAM ıNANCINI YAşATMA DERNEğı) basın açıklamasına şöyle devam etti: “Halkı Devlet aleyhine kışkırtıcı bu asılsız iftiraların kesinlikle ciddiye alınmamasını ve bu konuda bilgi sahibi olmayanların bilgilendirilmesi gerekmektedir. Bu meselenin tamamen kışkırtmak ve ayrımcılığa yol açmak için hazırlandığı bellidir.

Muhtelif dinlere ve inançlara mensup insanların Hatay’ da  kardeşçe ve huzur içerisinde medeni bir şekilde yaşadıklarını görmekteyiz. Bu güzel medeniyeti, güzel ahlakı bozmaya bu huzur ortamını karıştırmak isteyenlere asla fırsat verilmemelidir. ıslam Dini kurallarında fitne ve fesat yaratmak isteyenler en ağır bir şekilde kınanmışlardır. Hz. Muhammed’ in (S.A.V.) hadisi şerifinde ‘Fitne uykudadır onu uyandırana lanet olsun.’ Diye buyurmuştur.

Devlet , kurum ve kanunları ile her zaman barışık olan Halkımız, asla bu gibi kışkırtıcı faaliyetlere  kanmayacak, ve sağduyusu sayesinde bu provakatif eylemler sonuçsuz kalacaktır.”
                                           

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir