İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Almanlar Türkiye’ yi AB’ ye istiyor…

ıl Milli Eğitim Müdürü şenol Genç, ”Kardeş Okul Projesi” kapsamında Antakya’ ya gelen Almanya’nın Aalen Aalen Schubart Gymnasium Okulu öğrenci ve öğretmenlerini kabul etti. Genç, Selim Nevzat şahin Anadolu Lisesi Okulu’ nun davetlisi olarak kente gelen konuk öğrencileri ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını söyledi.
 
 
Almanya’ nın Türkler için çok özel bir yeri olduğunu belirten Genç, ”Türklerin Avrupa’ ya açılması bu sayede olmuştur. Almanlarında bu noktaya gelmesinde Türk işçilerin yeri vardır. Bu yüzden bizim için Almanya, Almanlar için de Türkiye çok önemlidir.
 
 
Başbakanları Angela Merkel, AB’ ye girmemize her ne kadar karşı olsa da gelip Türkiye’ yi gören Almanların bizi AB’ ye istediğinden eminim. Bizi tanıdıkça daha çok sevecekler” diye konuştu. Genç, ziyaret sonunda konuk öğrencilere çeşitli hediyeler sundu.
 
 
Alman öğrencilerin ıl Milli Eğitim Müdürü Genç’ e yaptıkları nezaket ziyaretine, Selim Nevzat şahin Anadolu Lisesi Müdürü Mecit Deniz, Müdür Yardımcısı Levent Kirkizoğlu ve Okul Aile Birliği Başkanı Edip Yavrum katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.