İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Alt Geçitler Yapılıyor…

Antakya ıskenderun yolunun 5. km Bahçelievler (Honda) kavşağında alt geçit yapılıyor. Ağır iş makineleri eşliğinde çalışmaları süren köprülü alt geçidin 15 Mart 2010 tarihinde bitirilmesi planlanan geçitin  Antakya trafiğini rahatlatmak amacıyla yapıldığı bildirildi.
Antakya çevre yolu güzergâhına 4 adet köprülü kavşak 2 adet alt geçit yapılacağı açıklanırken, çalışmaların tam hız devam ettiği gözleniyor. Yetkililer, söz konusu çalışmaların Toplam proje uzunluğu 17.4 km olan Antakya çevre Yolu kapsamında yapıldığını hatırlatarak şu açıklamayı yaptılar: “Antakya çevre yolunun Proje bedeli 110.000.000 TL olup bugüne kadar 81. 500.000 TL harcanarak yolun tamamı bölünmüş yol olarak saşi kaplama seviyesinde tamamlanmıştır. Antakya çevre Yolu Projesi, Antakya-Reyhanlı Yolu Narlıca Beldesi civarından başlayarak, Antakya-Harbiye Yolu Sinanlı beldesinde sona ermektedir.
 
Söz konusu güzergâhta 4 adet köprülü kavşak, 2 adet alt geçit bulunmaktadır. Köprülü kavşaklar Narlıca, ıskenderun, Otogar ve Samandağ kavşakları olup kavşakların toplam proje maliyeti 12. 000.000 TL’dir. ıskenderun ve Samandağ kavşaklarında yapım çalışmalarına en kısa sürede başlanacaktır. Orhanlı ve çekmece kavşağında bulunan alt geçitlerde ise çalışmalar devam etmekte olup tamamlanma aşamasındadır. Bu kavşaklar tamamlandığında kent içi ulaşımı, kesintisiz trafikle rahatlayacak, akaryakıt ve taşıt işletme giderlerinde büyük oranda azalma olacaktır” dediler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.