İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Altınözlüler Yine ‘Kuday’ Dedi…

Altınözlüler sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği olağan kongresinde yeni yönetim kurlunu seçti.
 
Dernek lokalinde yapılan ilgi oldukça yüksek oldu. Antakya’ da yaşayan Altınözülülerin Kurduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinde Kuday 4. Dönem de seçilerek derneğin başkanlığı için yeniden görevlendirilmiş oldu. Buna göre yeni seçilen yönetim kurulu üyeleri şöyle,
Asil üyeler;
 
ömer Kuday (Başkan)
Niyazi öztürk (Başkan Yardımcısı)
Nihat Bozoğlan
Abdullah Beyoğlu
ısmail öztürk
Yusuf Dağlı
Hayrettin Nacioğlu
Abdüllatif önlen
ıdo Kılcı (Basın Sözcüsü)
Niyazi Avcıoğlu
Yahya Ağca
 
Yedek üyeler;
 
Mehmet Elçi
Rasim Eker
Mehmet Yüksel
Mustafa Bozoğlan
Abdullah Yılmaz
şaban Gür
M. Cuma Baştaş
Enver Yerniad
M.Abdo Kuday
Mustafa Fidan
Diyettin Demir
 
Denetleme Kurulu Asil üyeler;
 
ıbrahim Doğru
Refik Doğru
Mehmet özkan
 
Yedek üyeler;
 
Hasan Erişik
Abdülkadir Hatay
Hamza çeker
 
Dernek lokalinde gerçekleşen kongrede Kuday üç yıllık faaliyet raporunu açıkladı. Daha öncesinde üç yıl boyunca derneğe emeğe ve katkıları geçen bazı oda başkanları ve hayırsever iş adamlarına teşekkür eden Kuday, üç yıl boyunca gerçekleştirdikleri faaliyetleri sıraladı.
 
Derneğin fiziki yapısını genişlettiklerini, Lokal ruhsatı aldıklarını bilgisayar ve klimalarla döşediklerini, Kan Bankası oluşturarak 112 Hastaya kan temininde bulunduklarını iki adet 84 adet TV aldıklarını, nişan, kına gecesi, mevlüd-i şerif gibi faaliyetlerde bulunduklarını belirten Kuday hizmetlerinin devam edeceğini söyledi.
 
Ayrıca Ramazan ayında 300 aileye 2007 yılı Ramazan ayında 600 aileye ve 2008 Yılı Ramazan ayında da 635 aileye gıda yardımında bulunduklarını dile getiren Kuday; “100 çocuğumuza spor ayakkabısı yardımı yaptık, 2006, 2007 ve 2008 yıllarında tüm hemşehrilerimizin katıldığı yemekler düzenledik.
 
Dernek binamızda bir kütüphane oluşturduk. öSS ve OKS’ ye hazırlanan öğrencilere yönelik kurslar düzenledik. Web sitemizi oluşturduk. Biliyoruz ki eksiğimiz çok yapılacak çok şeyimiz var ki yukarda saydığımız çok büyütülecek faaliyetler değildir. Ancak hemşehrilerimizin dayanışma ve katkıları bu eksikliklerimizi tamamlayacaktır.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir