İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Altınözü MYO’ ya Ziyaret…

Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ercüment Osman Sarıhan ve Genel Sekreter Yardımcı V. Doç. Dr. Yakup Bulut ile birlikte Altınözü Meslek Yüksekokulu’nu ziyaret etti.
 
Altınözü Meslek Yüksekokulu Müdürü V. Doç. Dr. Mustafa Erayman, Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder’i Altınözü Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin halkoyunu gösterisi ile karşıladı.Halkoyunu gösterisinin ardından Altınözü Meslek Yüksekokulu’nda incelemelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder; bina durumunu, bilgisayar laboratuvarını, derslikleri kontrol edip okulun yeni bir okul olduğunu belirterek, bazı eksikliklerin olduğunu ve bu eksikliklerin giderileceğini bildirdi.
 
Daha sonra öğretim üyeleri, idari personel ve öğrencilerle bir toplantı yapan Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder: “Mustafa Kemal üniversitesi’nin kuruluşunun on sekizinci yılında kat etmiş olduğu mesafeden çok daha ileri bir noktaya üniversitemizi çıkarmak, istediğimiz öncül hedeflerdendir. üniversitemizin sizin gibi çok değerli gençleri yetiştirmek üzere sunmuş olduğu imkânları arttırarak gelecekte çok daha iyi bilgilerle donanmış, çok daha fazla sayıda akademik personelle, öğretim üyesiyle ikili eğitim-öğretime geçtikten sonra ülkemize katma değer üretecek şekilde istihdam alınmasını ve iş sahibi olmanızı, orada bizi temsil etmenizi, edindiğiniz bilgilerle ülkemizin üretim düzeyini, refahını, sosyal kalkınmasını arttırarak büyük hedeflere ulaşmanızı bekliyorum.
 
Okulumuz oldukça yeni bir okul; muhakkak ki eksikleri olacaktır. Bilgisayar laboratuvarınızın geliştirilmesi, daha iyi şartlara getirilmesi için çalışacağız. özellikle zeytin ve zeytinyağı, tıbbî ve aromatik bitkilerin değerlendirilmesi konusunda iki laboratuvarın buraya kurulması için çalışmalar başlatılmıştır.
 
 
Bu güzel eğitim müessesesinin Altınözü’nde ilgili taraflarla, paydaşlarımızla, Kaymakamlığımızla, Belediyemizle, özel ıdaremizle, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla ve Altınözü’ndeki zeytin üreticileriyle el ele gönül gönüle yükselmesini istiyorum. Onlarla olan diyalogunuzun artarak çoğalmasını istiyorum. Onların size, sizlerin de onlara pozitif katkılar sağlayarak hep birlikte kalkınmamızı temenni ediyorum. Bugün benim için de gerçekten güzel bir gün; çünkü burada kısıtlı şartlarda sizlerin gözünde parlayan bir heyecan görüyorum. O bize de bir ışık, enerji oldu. Bu enerjinizin hep sürmesini diliyorum. Hepinize bugün burada bizleri misafir ettiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.
 
 
 
Toplantının ardından Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, okul heyeti ile birlikte Altınözü Kaymakamı Ali Aslantaş ve Altınözü Belediye Başkanı Mehmet Cavit Alkan’ı ziyaret etti.Daha sonra üniversite heyeti, Altınözü Kaymakamı ve Altınözü Belediye Başkanı ile birlikte Altınözü şifa Zeytinyağı Tesisi gezildi. Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, tesis ve tesis bahçesinde incelemelerde bulunarak şifa Zeytinyağı Tesis sahibi Yılmaz Dönmez’den tesis, üretim ve “Gen Bahçesi’ hakkında bilgi aldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir