İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Altunöz:”Samimi Bulmuyoruz”

Has Parti Danışma Meclisi üyesi ve Hatay ıl Başkanı Besim Altunöz;
 
 
 
“HAS PARTı’NıN YüZü GELECEğE DöNüKTüR”
 
 
 
Has Parti Danışma Meclisi üyesi ve Hatay ıl Başkanı Besim Altunöz; “Hatay’da bazı partilerin kongrelerini bitirmeleri üzerine, listelerde yer alamayan eski siyasetçilerin hızla partimizde yer arayışlarını hayretle karşılıyoruz.”
 
 
 
D. Turunç
 
 
 
Has Parti Danışma Meclisi üyesi ve Hatay ıl Başkanı Besim Altunöz yazılı olarak yaptığı açıklamasında, ılimizin eski siyasetçi çöplüğüne benzediğini söyledi. 
 
 
 
Altunöz, “Bir defa siyasete bulaşmış insanların koltuk merkezli siyaset çabalarını ve hırslarını anlamakta güçlük çekiyoruz.  Siyaseti salt koltuk, iktidar ve rant olarak gören anlayışları kınıyoruz. Has Parti programını, tüzüğünü, seçim beyannamesi, genel başkanımızın demeçlerini ve il başkanlığı kurumunun demeçlerini okumamış insanların salt diğer parti listelerinde yer bulamadıkları için bir sabah uyanıp kendilerini Has Parti’ye yakın hissetmelerini ayıplıyoruz.” Dedi.
 
 
 
Bu türden yönelimleri sağlıklı ve Samimi bulmuyoruz
 
 
 
“Bağlı oldukları parti listelerinde yer bulamadıklarında, partimize olan eğilimlerini sağlıklı ve samimi bulmuyoruz.” ıfadelerinde bulunan Altunöz açıklamasının devamında, “Has Parti’de tek geçerli değer, parti için çalışmaktır. Parti tüzük ve programını bilen, Partiye üye kazandıran, parti faaliyetlerine ve toplantılara düzenli katılanlar en itibarlı partililerimizdir. Kimsenin ekonomik durumuna, dini, milliyeti, cinsiyeti ve yaşı ve ilçesine göre bir ayrıcalık yapılamaz. Takva herşeydir. Takiye’ye ise kanmayacak kadar bu işi öğrenmiş durumdayız.
 
 
 
Tek geçerli ilkemiz partiyi büyütmek için çalışmaktır Bunun için yüzümüz halka dönüktür. Bunun için bu partinin sahibi halktır. Kadrolarımızın yüzde doksanı kırkbeşyaş altı ve siyaseti ilk defa yapan insanlardır. Bu diri ve dinamik yapı Hatay’da sadece Has Partiye nasip olmuştur. çünkü bizim yüzümüz yarına geleceğe dönüktür.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir