İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Amacımız Çalışmalarımızı Korumak…

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Habib-i Neccar Dağı’nda oluşturdukları kent ormanını korumak için 8 adet güvenlik görevlisi görevlendirileceğini belirtti. Savaş, Belediye Meclisi toplantında oy çokluğuyla kabul edilen özel güvenlik görevlisi çalıştırılmasının, yapılan hizmetlerin korunması adına çok önemli olduğunu söyledi.
 
 
Habib-i Neccar Dağı’nda oluşturdukları kent ormanı ile seyir teraslarına bazı vatandaşlar tarafından zarar verildiğini ifade eden Savaş, buna müsaade etmeyeceklerini kaydetti.
 
Kent ormanını korumak için özel güvenlik görevlisi görevlendireceklerini vurgulayan Savaş,8kişiyi burada görevlendireceğiz. Bu konuda emniyetten izin alacağız. Amacımız, memlekete yaptığımız güzel çalışmaları korumak. Bunları bazı kişilerin yok etmesine asla müsaade etmeyeceğiz.
 
Görevlendireceğiz güvenlik görevlileri belli süreliğine çalışacak. Burada oluşturacağız kır bahçesiyle kent ormanının işletmesini belediyemize ait bir şirkete vereceğiz. O süreye kadar güvenlik görevlilerimiz burada görev yapacak’ diye konuştu.
 
Mecliste, şehir temizliği, katı atıkların toplanması, nakliyesi ve kontrol sistemleri yönetmeliği konusu da ‘Pazar esnafının Zabıta Müdürlüğü’nün gösterdiği yere çöpleri bırakmadığı takdirde hakkında cezai işlem yapılacaktır. üç defa aynı işlemi yapan pazar esnafı ticaretten men edileceğiyle ilgili maddeye CHP grubu üyesi öner Cabbaraoğlu, bunun hukuka aykırı olduğunu kaydetti.
 
Bu konunun araştırılmasını, bir sonraki meclıs toplantısında görüşülmesi konusu oy birliğiyle kabul edildi. Mecliste, kentin muhtelif yerlerinde bulunan parkaların isimlendirilmesi konusu da adlandırma, komisyonuna havale edildi. Bir sonraki meclisin 7 şubat Pazartesi günü toplanmasına karar verildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir