İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Amacımız Temiz Gıda Üretimi…

Ziraat Mühendisleri Odası Hatay şube Başkanı Ahmet Sever, ”Amacımız ülkemizin zirai mücadele ilaç kalıntıları yönünden temiz gıda üretimine yardımcı olmak” dedi.
 
 
Sever, Hatay Tarım ıl Müdürlüğü toplantı salonunda, oda olarak tarım danışmanlığı sertifikasına sahip serbest çalışan ziraat mühendislerine yönelik olarak reçete yazma yeterlik belgesi alabilmeleri amacıyla kurs düzenlediklerini bildirdi.
 
Kursa tarım danışmanlığı sertifikasına sahip serbest çalışan 30 ziraat mühendisinin katıldığını belirten Sever, ”10 gün sürecek kursun 8 günü teorik dersle, 2 gün ise arazide pratik eğitim verilerek tamamlanacak. Kursumuz konusunda uzman hocalar tarafından günde 8 saat ders verilecek. Ziraat mühendislerine bitki, hastalık ve zararlıları ile yabancı parazitler, otlarla mücadele yöntem ve teknikleri konularında bilgiler aktarılacak. Kurs sonrası yapılan sınavı başarıyla tamamlayan Ziraat mühendislerine reçete yazma yeterlilik belgesi verilecek” dedi.Sever, kursun amacı hakkında bilgi vererek, şöyle devam etti:
 
”Reçete yazma yeterlilik belgesi alan ziraat mühendisleri, kazandıkları belge ile adlarına tescilli vergiye tabi iş yeri açtıkları takdirde Tarım ıl Müdürlüklerine müracaat ederek reçete yazma yetki belgesi alacaklar. Amaç ülkemizin zirai mücadele ilaç kalıntıları yönünden temiz gıda üretimine yardımcı olmak. Bu şekilde ayrıca kimyasal ilaçların ekonomik ve bilinçli olarak kullanılması da sağlayarak, tüketicilere temiz ürün sunup temiz gıda ile beslenme imkanları yaratmak ve çevre kirliliğinin önüne geçmek.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir