İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Amasya’ lılar Hatay’ ı Sevdi…

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Amasya Yardım Sevenler Derneği yöneticilerini kentte konuk olarak ağırladı. Lekesiz, bir önceki dönem görev yaptığı Amasya’dan gelen dernek yöneticilerine Hatay’ın tarihi ve kültürel özellikleri hakkında bilgi verdi.
Dernek Başkanı Sevinç Arabacıoğlu, gezi esnasında yaptığı açıklamada, Amasya ilinde uzun süre görev yapan ve başarılı hizmetlere imza atan Vali Lekesiz ve eşi Zehra Lekesiz’i Hatay’da ziyaret etmek ve iki günlük gezi amaçlı geldiklerini söyledi. Tarihi boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Hatay’ı beğendiklerini ifade eden Arabacıoğlu, ”Hatay’ın birçok tarihi ve turistik yerini gezdik. Bu gezide gördüğümüz tarihi eserlere, turistik yerlere ve bilhassa insanlarının sıcak ve samimi davranışlarına hayran kaldık.
ıki günlük bir ziyaret gezmek için yeterli olmadı. Bu yüzden daha uzun süreli bir program yaparak tekrar ziyaret etmek istiyoruz” dedi. Arabacıoğlu, iki günlük ziyaretleri boyunca ilgilerini esirgemeyen Lekesiz çiftine teşekkür etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.