İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ambulans şoförü Darbedildi…

Hatay’ın Dörtyol ilçesinde bir ambulans şoförü ile taşeron firma çalışanı, hasta yakınınca darbedildi.
 
Edinilen bilgiye göre, 112 Acil Servis ihbar hattını arayan kişi, Payas beldesi Cumhuriyet Mahallesi’nde Mehmet A. (60) isimli hastanın fenalaştığını belirterek ambulans istedi. Payas 2 No’lu 112 Acil Servis istasyonundan olay yerine giden Ahmet Beğer (40) yönetimindeki ambulansta müdahale edilen hasta, daha sonra Dörtyol Devlet Hastanesine götürüldü.
 
 
Hastayı acil servise bıraktıktan sonra hasta yakınlarının ”Hastamızın buradan başka bir yere nakil olmasını istiyoruz, bizi götürün” demesi üzerine, ambulans sürücüsü ve diğer görevliler doktorun sevk kararı olmadan gidemeyeceklerini söyledi.
 
 
Bunun üzerine çıkan tartışma sonucu, hasta yakını olduğu belirlenen ömer A. (40) tekme ve yumruk atarak ambulans şoförü ve hastanede görev yapan taşeron firma çalışanı Gökhan Vijdan’ı (38) darbetti. Ambulans şoförünün kolu kırıldı ve kaburga kemikleri çatladı. Taşeron firma çalışanının ise bileğinin çatladığı bildirildi.
 
 
Bu arada, zanlının tartışma sırasında hastanenin acil servisinde görevli doktor Betül A. (26) ile hemşire Tuğba K’ye (28) küfür ve hakaret ettiği ileri sürüldü. Hastane polisi ve takviye kuvvetlerin müdahalesiyle zanlı gözaltına alındı.
 
 
 
Doktor, hemşire, şoför ve taşeron firma çalışanı, emniyet müdürlüğüne giderek zanlıdan şikayetçi oldu. Sağlık-Sen Dörtyol şube Başkanı şerif Açıkalın saldırıyı kınadı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir