İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Anadolu’yu Vermeyeceğiz…

Doğaya ve yaşama zarar veren tüm yatırımların durdurulması için ”Anadolu’yu vermeyeceğiz” sloganıyla düzenlenen ve Ankara’da son bulacak yürüyüşün Hatay ayağı, Antakya’dan başladı. çevrecilerden oluşan bir grup, Antakya Uğur Mumcu Alanı’nda bir araya geldi.
 
 
Grup adına açıklama yapan Nidal özdemir, binlerce yıldır uygarlığın beşiği olan Anadolu’nun bugün eşi görülmemiş bir yıkımla karşı karşıya olduğunu ileri sürdü.
 
 Doğanın korunması amacıyla başlatılan etkinlik kapsamında Ankara’ya kadar yürüyeceklerini ifade eden Nidal, amaçlarının vatandaşların doğaya karşı olan bilinçlerini arttırmak olduğunu kaydetti.
 
 
Dünyanın büyük yıkımın farkında olmadığını savunan özdemir, ”Dağlarımızı maden şirketleri tarafından parsellendi. Yaşamımız, nükleer ve termik santrallerle tehlike altında. Binlerce yıldır ekip biçtiğimiz tohumlar, yok olmaya başladı. Ormanlarımız parça parça yok ediliyor” diye konuştu.
 
 
Doğaya karşı yapılanlara tepkisiz ve sessiz kalmayacaklarını belirten özdemir, çocukların geleceği ve doğanın hakları için yürüdüklerini kaydetti.
 
 
Basın açıklamasının ardından yola çıkan grubun, 40 gün 40 gecede Ankara’ya ulaşacağı belirtildi. ”Büyük Anadolu Yürüyüşü”ne, Muğla, ızmir, Trakya, Artvin, Hasankeyf ve Antalya’dan katılacak grupların, Ankara’da buluşup yürüyüşlerine son verecekleri kaydedildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir