İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Anaokulları çok faydalıdır…

Latife Hanım Anaokulu Müdürü Ramazan özer, Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet Osman Pişir ve öğrencilerden oluşan konuklar Antakya Belediye Başkan Vekili Serdar Güven’i makamında ziyaret ederek, okul öncesi eğitimin önümüzdeki eğitim-öğretim yılında zorunlu olduğunu vurguladılar.
Türkiye genelinde okul öncesi eğitimde ilimizin geçen yıllarda 68. sırada olduğunu vurgulayan okul müdürü Ramazan özer, şu an itibarı ile ilimizin 43. sırada yer aldığını bunu ilk on’a girebilmek için büyük uğraş içinde bulunduklarını ifade etti.

Antakya Belediye Başkan vekili Serdar Güven, anaokullarının çocuklar için faydalı eğitim verdiğini; ülke genelinde ilk on’a girmemizin şart olduğuna vurgu yaparak, ‘ülke genelinde ilimiz, sayılı iller arasındadır. Bu konuda üstümüze düşen ne görev varsa yapmaya hazırız. Sıralama da ilk on’a girmek için elimizden geleni yapmalıyız. Yerel birimler olarak bu konuda büyük bir hareketlilik var’ dedi.

Okul öncesi eğitimin öğrencilere, çocuklara sorumluluk aşıladığını kaydeden Başkan vekili Serdar Güven, ‘Anaokulları çocuklarımız açısından evin dışında hayata atıldıkları ilk yerdir. Bilinçli öğretmenlerimiz ışığında çocuklarımız sorumluluk bilincini alarak temeli sağlam atılmış bir birey olarak toplum içindeki yerlerini alacaktır’ ifadelerini kullandı.

Okul Müdürü Ramazan özer, okul öncesi eğitimin şart olması için yıllar öncesinden çalışma başlattıklarını ve bunun semeresini önümüzdeki yıllarda alınacağını ifade ederek, ülkemizin geleceği açısından çok önemli bir adım atıldığını dile getirdi.

39 anaokulunun önümüzdeki pazartesi günü başlayacak olan kutlama etkinliklerine katılacağını ziyarette söyleyen okul müdürü özer, 34 ilköğretim okulu anasınıfı, 5 bağımsız anaokulu olmak üzere toplam 39 okulun kutlama programına katılacağını sözlerine ekledi.
Antakya Belediye Başkan Vekili Serdar Güven ana sınıfı öğrencilerine çeşitli hediyeler vererek günün anısına birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.
 
                                                            

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir