İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Anneler Günü Kutlu Olsun…

Hatay Valisi M. Celalettin LekesizAnnelerimize Vazgeçilmez Varlıklarımız Olduklarını Hatırlatalım

 

Vali M. Celalettin Lekesiz, “Anneler Günü” nedeniyle bir mesaj yayınlayarak mesajında, şu görüşlere yer verdi:

 

“Hayatın ilk nüvesinin kaynağı olan ve haklarını ödeme imkanı belki de hayatımız boyunca bulamayacağımız annelerimizin bu anlamlı ve müstesna gününü en içten duygularla kutlarım.Dünyada hiçbir sevginin boy ölçüşemeyeceği kadar büyük bir sevgiye sahip olan ve fedakarlığının boyutları tespit edilemeyecek derecede yüce olan annelere bugün; vefa borcumuzun küçük bir karşılığı olarak vazgeçilmez varlığımız olduğunu hatırlatabilmek için bir fırsat günüdür.

 

Duyguların en derini ile evladına hayatın ilk kazanımlarını vererek sağlıklı bir bireyin dolayısıyla sağlam bir toplumun oluşumuna katkı sağlayan annelerimize ne kadar müteşekkir olsak azdır.şüphesiz bir annenin en büyük bahtiyarlığı yetiştirdiği evladının hem kendisi hem de milleti için faydalı bir birey olmasının yanında geleceği güvenle emanet edebileceği yarınlarının olmasıdır.

 

Bizlere çocukluğumuzda şefkat ve merhamet kanatlarını geren annelerimize; onlar yaşlandığında aynı duyarlılık ve hassasiyetle karşılık vermek bir evlatlık vazifesi ve kadirşinaslık örneği olmalıdır.Yeri gelmişken gözünden bile sakındığı evladını bu vatan için feda ettiği halde “vatan sağolsun” diyebilecek kadar gönlü yüce şehit annelerinin de anneler gününü kutlamayı bir görev kabul etmeliyiz.Yegane derdi evladının gülümseyen yüzünü görmek olan cefakar annelerimizin anneler gününü bir kez daha en samimi duygularla kutlarım.”

 

 

Antakya Belediye Başkanı Savaş Anneler Günü’nü Kutladı

 

Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Anneler Günü münasebetiyle yayınladığı mesajda, “Fedakar annelerimizi sadece bugünle sınırlı bir şekilde hatırlamanın onlara yapılacak en büyük hata olacağı düşüncesinden hareketle, onlara yılın her gününde hak ettikleri saygı, iltifat, sevgi ve güler yüzü fazlasıyla göstererek hayır duaları alınmalı, kırıcı ve incitici tavır ve davranıştan mutlaka uzak durulmalıdır.” ifadelerini kullandı. Karşılıksız sevmenin en güzel örneklerini veren annelerin, aynı zamanda geleceğin teminatı, Türk milletinin maddi varlığının güvencesi, birlik ve bütünlük içinde yaşayabilmenin de en önemli manevi kaynakları olduğunu ifade eden Savaş, şunları aktardı:  “Hayatımız boyunca güven ve desteğini aradığımız, yanında huzur bulduğumuz, sevgisini ve hoşgörüsünü hiçbir şeye değişmeyeceğimiz annelerimizin bizlere verdiği yüce değerleri bizler de çocuklarımıza aktarabilmeliyiz.

 

 

Bu duygu ve düşüncelerle dünyanın en kutsal vazifesini yerine getiren annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, bütün annelere sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.” 

 

 

CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu

Artık Anneler Ağlamasın

 

ülkemizde yaşanan kadın sorunlarına değinen Dudu, Atatürk sayesinde seçme ve seçilme hakkını Dünya’da ilk elde eden Türk kadınının, yaşadığımız 21. Yüzyılda hala ikinci sınıf insan muamelesi ile yaşamak zorunda bırakıldığını ifade ederek, “Hala küçük kız çocukları para ile satılıyor. Hala Güldünya’lar namus cinayetine kurban gidiyor. Hala tecavüze uğrayan kızlarımız tecavüzcüleri ile evlendiriliyorlar. Tecavüze uğrayan kadınlar bağıramadıkları için tecavüzcüler adeta ödüllendiriliyor. çalışan kadınlarımızın hamilelikleri işverenler tarafından sıraya konuluyor. ışyerlerinde kreş olmadığı için doğum yapan çalışan kadınlarımız işten çıkartılıyor. 60 yıldır ülkemizi yöneten sağ iktidarlar ve erkek egemen zihniyet kadınları hep dışladı. AKP’de aynı anlayışı 10 yıldır sürdürüyor.” Dedi.

ülkemizde yaşanan ve uluslararası güçler tarafından körüklenen kirli savaş nedeniyle sürekli gençlerimizin öldüğünü ve her gün ülkemizin dört bir yanından annelerin feryatlarının yükseldiğini dile getiren Dudu, Sömürünün, zulmün, baskının ve yok sayılmanın en ağırını annelerin yaşadığnı kaydetti ve mesajını şu sözlerle noktaladı:“Bu anneler günü annelerimizin sıkıntılarının bittiği gün olsun. Annelerimizin yüzleri gülsün. Aileleriyle, çocuklarıyla mutlu, huzurlu ve barış dolu bir ülkede yaşasınlar. Bu duygularla tüm annelerimizin anneler gününü kutlarım.”

 

Antakya Belediyesi Başkan Vekili Kınay

Kınay, yayınladığı mesajında ‘Annelerimiz, derin ve benzersiz bir sevgiyle bağlandığımız, yerleri asla doldurulamayacak en değerli varlıklarımızdır’ dedi. ‘Tüm yaşamları boyunca büyük özveri, karşılıksız sevgi ve sınırsız hoşgörüleriyle, çocuklarını eğitip, kişiliklerini biçimlendiren ve onları bir yetişkin durumuna getiren, annelerimizin çabalarının karşılığının ödenemeyeceğini belirten Kınay; ‘Geleceği emanet edeceğimiz çocuklarımızın, dünya sorunlarına duyarlı, insan sevgisi ile dolu, barışı, dostluğu, kardeşliği özümsemiş, kişiler olarak yetişmelerini sağlamak öncelikle annelerimizin sorumluluğundadır’ dedi.

Başkan Vekili Kınay, “Karşılıksız emek ve inanılmaz özverileriyle bizleri dünyaya getiren ve en iyi biçimde yetişmemizi sağlayan annelerimizin bu zor, ancak kutsal görevlerini severek yerine getirdikleri muhakkaktır. Sağlıklı toplumsal yapının, huzurlu aile ortamının temeli olan, dünyanın en yüce ve en kutsal görevini sonsuz sevgi ve şefkatle yerine getiren annelerimize saygı, minnet ve şükran duygularımı sunuyorum’ diye konuştu. Kınay, “Bilgi birikimlerini ve yaşam deneyimlerini aktararak, bizlerin insanları, dünyayı, yaşamı seven mutlu bireyler olmamız için özveriyle gece gündüz uğraş veren tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, saygılar sunuyorum” dedi.

 

Ak Parti Hatay ıl Başkanı ısmail Kimyeci

Annelerin Mutlu ve Huzurlu Yaşamasını Sağlamak Her Evladın Görevidir

 

AK Parti Hatay il Başkanı ısmail Kimyeci Anneler Günü vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı.Mesajında, her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar gününün anneler günü olarak kutlandığını belirten Kimyeci, “Anneler günü evrensel bir gündür. Dünyada milyonlarca ana bugün çocukları tarafından sevgi ve saygı ile anılmaktadır.” dedi.

Dünyanın en temiz ve en güzel duygusu annelik olduğunu kaydeden Kimyeci mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:

“En büyük sevgi annelik sevgisidir. Annelerimize ilgimizi eksik etmeden fazlası ile hak ettikleri sevgi ve saygıyı her zaman göstererek mutlu ve huzurlu yaşamalarını sağlamak her evladın görevidir.

Cennetin ayaklarının altında olması ile müjdelenen annelerimiz sevgilerin en yücesine, mutlulukların en güzeline layıktır. Toplumun temelini oluşturan aile ailenin temelini oluşturan annelerimize olan gönül borcumuz ödenemez.Anne sevgisi sevgilerin en güzel ve en yücesidir. Anne demek doğruluk, şefkat, iyilik, güzellik, sevgi demektir. Bizler üzerinde herkesten fazla emeği ve hakkı olan annelerimizdir.Dünyaya geldiğimiz günden itibaren emeğini, sevgisini ve desteğini eksik etmeyen annelerimiz; sadece yılın bir gününde değil her an sevgi saygı ve minnetle anılmaya değer en kıymetli varlıklarımızdır.

Yılmadan sevgi ve şefkatle, bedenen ve fikren sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde sorumluluk üstlenen annelerimize ne kadar hizmet edersek edelim gönül borcumuzu ödeyemeyiz.Bu duygu ve düşüncelerle, fedakârlıklarla ve sabırla dünyanın en yüce görevini yerine getirenler biri birer sevgi sembolü olan bütün annelerimizin anneler gününü kutluyorum.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir