İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Antakya Çamur Deryasına Döndü….

Antakya’da birçok caddenin kazılarak, asfaltlanmamasıyla birlikte yağışların başlamasıyla çamur deryasına dönmesi vatandaşları haklı olarak isyan noktasına getirdi.
 
 
 
Antakya’nın bir süreden beri kazılan, ancak çukurları kapatılmadığı için dünkü yağışlarla birlikte çukurların su dolmasına ve her tarafının çamur olmasına tepki gösteren çevre sakinleri, “Bu rezaletin sonu ne olacak?” sorusuna cevap aradılar.
 
 
 
Antakya’nın kazılmadık caddesinin bırakılmadığını, ancak yağışların aniden bastırmasıyla birlikte yolların çamur deryasına döndüğünü kaydeden Kanatlı Mahallesi sakinleri, “Haftalardan, hatta aylardan beri bu caddenin kazılmasından dolayı önce tozunu yuttuk, şimdi ise çamuruyla boğuşuyoruz. Kanatlı Caddesi gibi, birçok cadde aynı durumda. Belediye’nin işi sadece yolları kazmak mı? Kanatlı Caddesi’ndeki çalışmaların bitiminin ardından çukurlar kapatılıp, üzerine en azından yağış sırasında çamur olmayacak bir malzeme serilemez miydi?” tepkisinde bulundular.Yağışlarla birlikte Kanatlı Caddesi’nin halini başta Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın görmesini istediklerini kaydeden çevre sakinleri, “Sayın Başkan, lütfen şu yoldan bir geçsin ve ne rezalet içerisinde olduğunu bir görsün.
 
 
 
Yani havaların açık olduğu dönemlerde toz-toprakla, yağışlı günlerde de çamurla boğuşacağız. Belediyecilik bu mu, halka hizmet bu mu? Yolları kaz bırak, hiçbir yerde böylesine belediyecilik görülmüş değildir. Sayın Başkan’dan lütfen bu rezalete bir çözüm getirmesini bekliyoruz.” serzenişinde bulundular

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir