İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Antakya’ da ınteraktif Belediyecilik…

Antakya Belediyesi bir süredir üzerinde yoğun çalışmalar yürüttüğü e-belediye uygulamasını önceki günden itibaren resmen vatandaşların hizmetine sundu.
Belediyeden yapılan açıklamaya göre 21.10.2009 tarihinden itibaren mükelleflerin belediye vezneleriyle yaptıkları ödeme işlemlerini internet üzerinden güvenle yapabilecekleri belirtildi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada:
Antakya Belediyesi internet sitesine (www.antakya.bel.tr) girildiğinde ana sayfanın sağ üst köşesinde bulunan ‘‘e-belediyecilik’’ linkine tıklandığında kolaylıkla üye olunup T.C. kimlik numarasıyla giriş yapılabiliyor. ‘‘e-belediyecilik’’te sorgulama işlemleri bölümünde sicil arama, arsa rayiç bedelleri, inşaat maliyet bedelleri, bina aşınma oranları, çevre temizlik tarifeleri, meclis kararları ve encümen kararlarını sorgulayıp görülebileceği; interaktif işlemler bölümüne girildiğinde ise istek ve şikayetlerin bildirilip sonuçlarının takip edilebileceği, beyan, borç, tahakkuk ve tahsilat bilgilerine ulaşılıp online ödeme sistemiyle emlak, çevre temizlik vergisi ve su faturalarının ödemelerinin kolaylıkla yapılabileceği, ayrıca sicil kodu ile de online tahsilat gerçekleştirilebileceği ifade edildi.
‘‘e-belediyecilik’’ online ödeme sisteminin ilk kullanımını Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş gerçekleştirdi. Başkan Savaş uygulamayla ilgili: ‘Bu uygulama bizim için büyük bir sıçrayıştır, bilişim çağında böyle bir hizmeti vatandaşlarımıza sunmaktan gurur duyuyoruz. Hemşehrilerimiz borç sorgulama ve ödeme işlemlerini zaman kaybetmeden evinden, işyerinden, internet olan her yerden son derece kolay, hızlı ve güvenli bir ortamda rahatlıkla yapabilecek! Ayrıca e-belediyecilik uygulamasında bankaların kullandığı güvenlik sertifikasını kullanıyoruz vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla işlemlerini yapabilirler.’ sözlerini kaydetti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.