İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Antakya da Yeşil Alan Artıyor…

Antakya Belediyesi bir taraftan kentte bulunan parkları revize ederek yaz mevsimine hazırlarken bir taraftan da uygun alanlara yeni parkların yapımını gerçekleştirmeyi sürdürüyor.
 
 
 
Belediye Park ve Bahçe Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmaların ardından; Armutlu Mahallesi M. Yeloğlu Köprüsü yanında bulunan şehit Polis Mehmet Kaya çergin Parkı, Gazi Mahallesi Askeri Gazino karşısında mahalle muhtarlığı yanında yer alan Mehmet Kilisli parkı, Betonsan evleri önündeki Süleyman özyiğit parkı, Armutlu Mahallesi M. Kemal Akbay Sitesi yanında bulunan Dayanışma parkı revize edilerek mahalle sakinleri ve Antakyalıların hizmetine sunuldu.Ayrıca, belediye ekipleri tarafından Antakya’nın çeşitli semt ve mahallelerinde de 5 yeni parkın yapım çalışmaları sürdürülüyor.
 
 
 
şehirde kişi başına düşen yeşil alan miktarını daha da arttırmayı ve daha yeşil bir Antakya için faaliyetlerini aralıksız sürdürdüklerini belirten Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş bu konuda yürütülen çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada “ Görev süremizde şehrimizde bulunan mevcut 48 adet parkımızı elden geçirdik, modernize ettik.
 
 
 
 
Bugüne dek şehrimize 18 yeni park kazandırdık. Kentimizin ihtiyaç duyulan farklı alanlarında 5 yeni parkın daha yapım çalışmaları devam ediyor. Bu parklarımızda tamamlandığında toplam 71 adet parkımız olacak. Bu da şunu gösteriyor ki göreve geldiğimizde şehrimizde 48 adet olan park sayısını 71’e çıkarmış olduk.
 
 
 
 
Böylelikle park sayımızı ve kişi başına düşen yeşil alan miktarını daha da üst seviyelere çıkardık. Hem mevcut parklarımız hem de yapımını gerçekleştirdiğimiz tüm yeni parklarımız hemşehrilerimize hayırlı olsun.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir